מצב משפחתי | משפחת בקר

רחובות

אבנר אברהמי
רלי אברהמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבנר אברהמי
רלי אברהמי

משפחת בקר בביתה ברחובות. דנור, דנית ואייר בנם

* משתתפים: דנית (29), דנור (30) ואייר (חצי שנה).

* דנור: "כשאמא היתה בהריון היא ראתה סרט, התאהבה בגיבור והחליטה לקרוא לי על שמו. מאז אני והשם שלי זה אישיו".

* בקר: "אני ואחי קיצרנו מבסטיקר", דנור.

* הבית: דירת 2 חדרים וסלון, מוקפדת, מעוצבת, בבית דירות ותיק, 4 קומות, שחזיתו שפריץ בז'. בחצר ורד פורח וחתולה צחורה עם עין אחת כחולה ועין שנייה ירוקה, בהמשך מעלית צרה. נדחסים, עולים (עד קומה א'). מעבר לדלת מסדרון שבהמשכו חלל עם פינת אוכל וסלון. מימין מטבח, משמאל החדרים, סה"כ 73 מ"ר. יוצאים לסיור.

* הסיור: שולחן האוכל שממנו הכל מתחיל, ניצב מתחת לאהיל אדום, צמוד לקיר שעליו 8 צלחות חומות כהות מסודרות בשתי שורות ("קנינו באיקאה, רעיון של דנור"). הרצפה גרניט פורצלן חום, הקירות בהירים, הווילונות כהים וספת העור השחורה ניצבת מתחת ל-3 תצלומים ממוסגרים, ממושמעים. ממול שידת טלוויזיה ופסנתר ישן, ובאותו חלל ניצב גם שולחן-חמורים קל נושא לפטופ, ליד ספרייה גומחתית.

* ספרייה גומחתית: על מדפיה (בין היתר) אלתרמן, אורוול, ג'ונתן ספרן-פויר וגם גליל קרטון מעוטר בלוגו של מכון ויצמן. בקבוק וויסקי? מגילת קלף? העניין עוד יתברר. הלאה למטבח.

* המטבח: צח. על משטח האבן הנקי מרבב, מיקסר קיצ'ן-אייד שחור, מתקן תמי 4 אדום ובסמוך מקרר נירוסטה ממוגנט במשורה. יוצאים לחדרים (פרקט למינציה). בחדר של אייר, הכל מוכן לבוא הדייר (המיטה, הדובים, פינת ההחתלה, עגלת ה"מוטסי" ההולנדית, 3,400 שקל, גם המזוזה), אבל אייר מעדיף, לפי שעה, לגור אצל ההורים.

* נדל"ן רחובותי: קנו יד שנייה, שילמו 917 אלף שקל (לפני שנה וחצי), לקחו משכנתה ל-20 שנה, חיים איתה "בסדר".

* פרנסות ועיסוקים: דנור מנהל פרויקטים ומעצב ראשי בחברת "אינווק" שמתמחה בהתאמת אתרי אינטרנט למסכים סלולריים. המשרד שלו בכיכר רבין בתל אביב, עובד 5 ימים בשבוע מ-10 בבוקר עד 7 בערב, נוסע ברכב חברה (מזדה 2), בהלוך שומע רזי ברקאי (גל"צ), בחזור "מטאל מהאנדרואיד" (מכשיר סמארטפון). למרות שהוא לדבריו "ילד אינטרנט", אין לו כוונה לפרוץ עם סטארט-אפ משלו, מתאים לו לדבריו להיות שכיר.

* עיסוקי דנית: עושה דוקטורט במדעי החיים במסגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן (בגליל שבספרייה נמצאת תעודת המאסטר שלה), עורכת מחקר על וירוס מסוים במסגרת חקירת מולקולה אנטי-ויראלית. על הווירוס שלה אינה מרחיבה ("חסוי"), אך לדבריה הוא אינו מחולל מחלות בבני אדם ואפשר להשתמש במעטפת שלו כאמצעי תרופתי ("תרפיה גנטית"). בכל מקרה, את עקבותיו היא רואה רק במיקרוסקופ אלקטרונים ("כך יש לומר").

* שגרה: לאחרונה סיימה חופשת לידה ("הארכתי בחודש"), עובדת (על הנייר) 5 ימים בשבוע (מ-8 עד 4), בפועל מוצאת את עצמה במעבדה לפעמים גם בלילות או בשבתות ("הניסויים תובעים"), מגיעה ברגל ("10 דקות מהבית"), לא חשה קונפליקט בין קריירה לאמהות ("המכון זה המקום להיות אמא").

* תולדות דנור: יליד 81', יבנה, בן למשפחה מסורתית-דתית, אמצעי בין אחות גדולה לשני אחים צעירים-תאומים, אביו, יליד הודו ("מכפר קטן בדרום"), שהגיע לארץ בן 13, חרט במפעל "אורמת" ("עובד על מכונת CNC לעיבוד שבבי"), אמו ילידת הארץ שמקורותיה בתימן, מנהלת חשבונות בעיריית יבנה. יסודי למד באביר יעקב (הממלכתי-דתי), חטיבה באמי"ת, פנה לישיבה תיכונית בכפר הרא"ה, אחרי שנה חזר הביתה ("הספיק לי") והסיר את הכיפה.

* הישיבה: "בהתחלה זה נחשב לכיף", אומר, בהמשך חש את הנתק מהבית ומכיוון שלדבריו לא היה "כזה מאמין גדול", נפרד מהדת בלי ייסורים. ההורים, מספר, כיבדו את החלטתו והיום, בשבתות, כשהוא מבקר אותם, תמיד יהיה בכיסוי ראש.

* כך או כך: עשה בגרות מוגברת במחשבים ("וגם בספרות"), שיחק הרבה במחשב ("מה ששיחקו אז - 'הנסיך הפרסי', 'רד אלרט'") ויש לו "Xbox" בסלון, עניין שממלא את לבו אושר ("מי צריך יותר"). אחרי התיכון התגייס לצה"ל, שירת כמפעיל מחשב בחיל הקשר ("בהתחלה בשום מקום ליד ירוחם, ובהמשך בצריפין"), אחרי השחרור עבד כ"מוקדן 106" בעיריית יבנה, התחיל ללמוד אדריכלות במכללת אריאל, אחרי חצי שנה חש שזה לא בשבילו, פנה למינהל-עסקים במכללה למינהל בראשון ועשה שם תואר ראשון. את דנית פגש עוד בצבא, במרכז אב"כ ("בלי מסכות").

* תולדות דנית: פינקלשטיין במקור, ילידת 82', תל אביב, אחות לשלושה - אח ואחות גדולים ואחות תאומה-זהה.

* אחות תאומה: עינת, שגם היא עושה דוקטורט במכון ויצמן. דנית מכחישה קיום קשר טלפתי ביניהן, אבל לדבריה יש להן קשר שמבוסס על שפה ייחודית ומבטים. "הכל דומה אצלנו", אומרת, "חוץ מהנישואים". וחבר? "אין לה".

* המשך: אביה יליד הארץ, בן פליטים שברחו במלחמה מרוסיה לקווקז, לימים גמלאי של צה"ל ("היה אחראי על גיוס רכב כבד") והיום שומר בלובי של בניין משרדים בהרצליה. אמה ילידת טשקנט, אוזבקיסטן, שהגיעה לארץ ב-72', והיום אחות אף-אוזן-גרון במרפאת קופת חולים כללית בחולון. יסודי למדה ברמז בשכונת קרית שלום וברוקח ביד אליהו, המשיכה בעירוני ט', התגייסה לצה"ל, שירתה (כאמור) כמפעילת מחשב ("עשיתי ריסטרט לאלה שאין להם מושג"), פנתה ללימודי תואר ראשון בביולוגיה (בבר אילן) והמשיכה לתואר שני (במכון ויצמן).

* הפגישה: 2001, צריפין. היא היתה טוראית, הוא היה סמל, שניהם היו מפעילי מחשב וחלקו משרד משותף. "היא התחילה איתי", הוא אומר, היא לא מכחישה. דנית: "היינו ידידים ולא חשבתי מעולם שאצא עם אחד נמוך ממני, אבל התאהבתי בו". מפה לשם, יצאו לאכול ביחד ב"בורגראנץ'" בבסיס, אחרי חודשיים הפכו לזוג רומנטי, בתורנויות שלה גם הוא נשאר וניגן לה בגיטרה שירים של אביב גפן ורדיוהד, עד שהתחתנו (מקץ 7 שנים וחצי).

* החתונה: גני רשפון, 2008, 280 אורחים, עם "עמדה ארגנטינית" בקבלת-פנים ובופה "אנטרקוט-פרגיות" בהמשך. דנית: "נכנסנו בריצה עם 'טאץ' מי' של הדורס". במרוצתם שכחו, היא את ההינומה, הוא את הכיפה.

* אייר: נולד בליס (איכילוב) בלידה זריזה ("לא הספיקו לתת לי אפידורל"). סבלת? - "לגוף יש נטייה לשכוח", דנית.

* סידור לילד: 5 בקרים בשבוע אייר נמצא אצל מטפלת (מאיה) שגרה קרוב. דנית מביאה ואוספת, עדיין מניקה ויש לה "סינר הנקה" (רתמה להנקה דיסקרטית במרחב הציבורי).

* סדר יום: אייר מתעורר בין 6 ל-7, ודנית אחריו, מניקה, מלבישה, מצחצחת (את שלוש השיניים) ואחר כך מארגנת שתי קופסאות אוכל (לה ולדנור) שבישלה לילה קודם. בהמשך מתלבשת, ממעיטה באיפור ("גג עיפרון"), לא אוכלת, שותה רק מים והולכת ל"מכון" דרך המטפלת, שם תשאיר חלב שאוב ומטרנה ("אין לי מספיק"). בסביבות 10, כשהרעב מתחיל להציק לה, תאכל קורנפלקס בלי חלב ("לחלב אני לא מתחברת"), שישאיר אותה בחיים עד הצהריים. דנור משכים ב-8 וחצי כשהבית כבר ריק, מתרחץ, עולה על בגדים (שתיכנן מראש), לוקח את הקופסה (ספגטי, אורז, קציצות) ויוצא תל-אביבה.

* צהריים: איש מקופסתו. יש ודנור יקפוץ לאחת ממסעדות רחוב אבן גבירול (בראסרי, בר גוריון) וישביע בהן את רעבונו. דנית חוזרת בסביבות 4 ובדרכה תאסוף את אייר. דנור מצטרף בסביבות 7 וחצי - הוא המקלח. אחר כך, דנית מכינה טוסטים או חביתה ודנור לא יוותר על מצה עם שוקולד ("יש לי הפרעה כזאת").

* טלוויזיה: אין להם כבלים, מסתפקים בחדשות ערוץ 2 ואת "האוס" יורידו מהרשת. ב-11 דנית קורסת, דנור מושך עד אחת.

* חלומות: "החלום מוגשם כל ערב", דנור, "אני ב-Xbox". דנית: "אנחנו באמת חיים את החלום". חלום מקצועי? "לא נראה לי שאזכה בנובל". בכל מקרה, חושבת על פוסט-דוקטורט בחו"ל ודנור, לדבריו, ישמח להיות "אשת הדוקטור".

* נטל הבית: ניקיון - אור (40 שקל לשעה), טאטוא - דנור, בישול - דנית, כביסה - ביחד, קניות - ביחד ("יוחננוף").

* אלוהים: דנית מאמינה ("זה לא קשור לחיי כמדענית, אני באה מבית מאמין"). דנור לא מאמין ("עשיתי כבר מספיק מצוות להיכנס לגן עדן").

* הסדר מדיני: "2 מדינות" (שניהם).

* האושר (בסולם מ-1 עד 10): דנית - 9, דנור - 8.9.

משפחות המעוניינות להשתתף במדור מוזמנות להתקשר: 5624687-03, אי-מייל: avner@haaretz.co.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ