כתב האישום: ראש העיר טבריה פרץ למחשב מבקר העירייה

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

כתב אישום הוגש אתמול לבית משפט השלום בנצרת נגד ראש עיריית טבריה זוהר עובד ונגד אבנר שרון, מנכ"ל חברת מיטסי אינטרנשיונל בע"מ, העוסקת בשחזור מידע ופיתוח תוכנה. לפיו, חברו הנאשמים וקשרו קשר לחדור למחשב של מבקר העירייה, בני אליהו, כדי לבלוש אחר קבצים שלו.

לפי האישום ביצע שרון העתקה גורפת של שרתי העירייה, ובכללם קבצים ממחשבו של מבקר העירייה אליהו. ההעתקה נעשתה ללא יידוע או הסכמת איש מעובדי העירייה.

עוד מואשם ראש העיר שבהוראתו הודפסו כל המסמכים מתיקיות השייכות למבקר על התקליטור שהועתק. עובד, נטען, עשה בחלק מהמסמכים שימוש להגשת תביעה משמעתית נגד המבקר אליהו. עוד נטען, שבהעתקת קבצים משרת העירייה הועתקו גם תסקירי רווחה של תושבים שפנו ללשכת הרווחה. כתב האישום מייחס לנאשמים קשירת קשר לביצוע עבירת פשע, חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות. הפרשה נחשפה ב"הארץ" לפני כחמש שנים.

לפני כשנה קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שזיכתה את המבקר אליהו מהרשעה בבית הדין למשמעת של הרשויות המקומיות, כי "העתקת תיבת הדוא"ל האישית של המערער מהווה חדירה אל פרטיותו והיא שקולה לחיטוט בחפציו האינטימיים או לחיפוש במגירה". השופטת כתבה עוד שמדובר בפגיעה בפרטיות ובהאזנת סתר אסורה.

במשפט בפתח תקווה ניצבה התנועה לאיכות השלטון לצד אליהו, והעניקה לו אות אביר איכות השלטון ל-2010. אתמול בירכו בתנועה על החלטת הפרקליטות. ח"כ אריה אלדד, יו"ר השדולה למאבק בשחיתות, אמר כי המבקר אליהו חשף מעשי שחיתות בעירייה ובהחלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום היא הציבה תמרור אזהרה לאנשי שררה המנסים להתנכל למי שחושף שחיתות. נגד עובד מתנהל משפט נוסף, על הגבלת הכנסות ורישום כוזב במסמכי תאגיד, בבחירות המקומיות ב-2003.

עיריית טבריה מסרה, בשם פרקליטי עובד עוה"ד דוד ליבאי וקנת מן: "האישום אינו משקף את העובדות. ראש העיר כופר בו. הוא הזמין סקר אבטחה של המחשבים בעירייה, בחשד לחדירה והדלפות, ולא ביקש לחדור למחשב המבקר. אגב, בבדיקה התגלה חומר אסור במחשב של מבקר העירייה, שיוצג במשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ