באורנג' דופקים את הוורודים

המרכיבים: חברת סלולר, אשה, צבע ורוד וביטוח. התוצאה: סיפור משעשע

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו קינן

רבים לא יודעים זאת, אבל הצרכן הישראלי לא חייב לקנות את המכשיר הסלולרי אצל ספקית הסלולר. הוא יכול לקנות אותו באינטרנט או אצל משווק פרטי, פעמים רבות הרבה יותר בזול. החברה מחויבת להציע ללקוח בדיוק אותה חבילת תקשורת וביטוח שמקבל מי שקונה דרכה את אותו מכשיר.

דנה בארי-שדה חשבה שהיא צרכנית נבונה. לאחר שנפגשה עם נציג שירות של אורנג' ווידאה שהדבר אפשרי, קנתה לעצמה 5620 Samsung Monte. אולם כשחזרה למרכז השירות, הודיעו לה שהחברה לא תבטח את המכשיר. הסיבה: אורנג' מחזיקה מכשירים שחורים ולבנים, ואילו המכשיר שבחרה הוא ורוד! בארי-שדה הציעה להתחייב בכתב, שאם יהיה צורך, תקבל חלפים שחורים או לבנים. נציגי אורנג' לא השתכנעו.

"זו אפליה על רקע צבע, אם אתה שואל אותי", צוחקת בארי-שדה. בפנייתה לאורנג' כתבה כי "נציג השירות ציין כי עלי לבחור דגם שנמכר באורנג', אך לא אמר דבר על צבע המכשיר". נציגה ששוחחה עמה אמרה שהנציג ייענש על כך, אך עמדה בסירובה לספק את הביטוח.

זמן קצר לאחר פניית מוסף "הארץ", פנה נציג אורנג' ללקוחה והודיע שהמכשיר יבוטח בחינם - אם כי חלקי החילוף לא יהיו ורודים. בחברה אמרו לנו כי "במקרה הנידון, בשל אי הבנה, הציעה החברה להשתתף בעלות תיקון המכשיר במעבדה חיצונית כאילו למכשיר היו קיימים שירותי אחריות ותחזוקה". בהתייחס לסוגיה העקרונית נמסר מחברת פרטנר שמפעילה את רשת אורנג': "השירות ניתן למכשירים בתנאי שהם תואמים את הפרמטרים של המכשירים המשווקים על ידי החברה, לרבות צבע המכשיר. קטלוג המכשירים וצבעם מפורסם באתר החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ