מי באמת מחנך את הנוער הישראלי?
הארץ
25/08/2013 | 08:52
הכנס בהשתתפות ראש העיר חיפה יונה יהב, שר החינוך שי פירון ואורחים נוספים השנה יעסוק בנושא "לומדים את זה אחרת" ובמסגרתו תיבחן השפעת הרשתות החברתיות, הריאלטי ודומיהם על חינוך בני הנוער

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ד יערך היום (ראשון) כנס חיפה לחינוך של עיריית חיפה ועיתון "הארץ". הכנס השנה יעסוק בנושא "לומדים את זה אחרת" ובמסגרתו תיבחן השפעתם של סוכני החינוך של בני הנוער החל מהרשתות החברתיות ועד תכניות הריאליטי שלוכדים אליהם את מרבית תשומת הלב של בני הנוער. עוד יוצגו יוזמות טכנולוגיות חדשניות המציעות דרכים מקוריות לחינוך הנוער.

המשתתפים בכנס, ובהם אישי ציבור מומחי תוכן ויזמים טכנולוגיים מעולם החינוך, יעסקו בסוגיות הבוערות בתחום החינוך בישראל וידונו בשאלות דוגמת: מי באמת מחנך את הנוער - המורים או התכנים באינטרנט ובטלוויזיה והאם הגיעה העת לפתח דרכים חדשות ויזומות חינוכיות שיפנו אל הנוער בדרך חדשה?

את הכנס יפתח ראש העיר חיפה יונה יהב. בהמשך הכנס יערכו אנשי התקשורת אורלי וילנאי וגיא מרוז ראיון אישי עם שר החינוך שי פירון. לאחר מכן יישא דברים יו"ר ארגון המורים רן ארז. אורחת הכבוד של הכנס היא פרופ' Dong Xiuhua מהאקדמיה למדעי החינוך בשאנגחאי שתציג הרצאה בנושא "איך עושים את זה בסין?"

צילום: עופר וקנין

המושב המרכזי בכנס יתקיים תחת הכותרת: "מהריאלי לריאליטי - 100 שנות חינוך" ויעסוק בשאלה מי באמת מחנך את הנוער כישראל. במושב זה ישתתפו: רחל מתוקי - מנהלת משרד החינוך במחוז חיפה ויו"ר המזכירות הפדגוגית הנכנסת; אלון חן, סמנכ"ל שיווק Google ו-YouTube ישראל; טמירה ירדני מ"טדי יזמות והפקות"; איל רם - מנכ"ל המכון לחינוך הדמוקרטי; רון כתרי - מנכ"ל בית הספר הריאלי בחיפה וקארן טל - מנכ"לית "תובנות בחינוך", לשעבר מנהלת קמפוס בית הספר ביאליק רוגוזין בתל אביב שכיכב בסרט התיעודי זוכה האוסקר "strangers no more".

עוד בכנס מרתון יוזמות חינוכיות וסטראט-אפים טכנולוגיים מתחום החינוך. ווייד רוברטס, מנכ"ל ומייסד educreation יציג את התוכנה והאפליקציה שמאפשרת העלאת שיעורים וסרטונים קצרים לשימוש תלמידים בה לוקחים חלק מעל ל-200 אלף מורים מ-130 מדינות ברחבי העולם. ברוך יעקבי מנהל בית הספר הניסויי בעין הים יספר על בית הספר הייחודי בו הילדים לומדים באמצעות משחק. שירין נטור חאפי מנהלת התיכון הערבי החדש בלוד תעביר הרצאה בנושא "לנצח את הייאוש באמצעות מודלים לחיקוי". שימי לוי ישובי תעסוק בשילוב מדיטציה בשיעורים ככלי לשיפור ההישגים ורן מגן ותמר הרמתי, מנהלי פרויקטים ב-MindCET יציגו רשת חברתית שהקימו לעידוד קריאה בקרב ילדים ונוער.

לדברי יהב, "כעיר מובילה בתחום החינוך וקידום הצעירים אני גאה לארח את כנס החינוך השנתי הפותח את שנת הלימודים. אנו בעיריית חיפה מייחסים חשיבות עליונה לקידום החינוך ורואים בכנס זה הזדמנות ללמידה וקיום דיאלוג ציבורי בנושאים המרכזים המשפיעים על עתיד החברה והדורות הבאים".

במהלך הכנס יעניק ראש העיר חיפה, זו השנה השלישית ברציפות פרס כספי בסך רבע מיליון שקלים לאחד מבתי ספר בעיר, כאות הוקרה על הצטיינותו בתחומי הפדגוגיה והעשייה החינוכית. הענקת הפרס מהווה המשך למסורת אותה קבע יהב לפני שלוש שנים ובמסגרתה מעניקה העירייה מדי שנה פרס כספי להנהלת בית הספר המצטיין, המורים ואנשי המנהלה.

2
 
הוספת תגובה

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

אנא המתן...