יונה יהב רוצה בתי ספר ללא טלפונים
שושן מנולה
25/08/2013 | 10:36
בטקס מתן פרסים למוסדות חינוך מצטיינים, אמר ראש העיר כי המגיעים לבית הספר "צריכים להפקיד את הסמארטפונים"

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, פתח את כנס החינוך בעירו והצהיר שהעירייה תסייע לבתי הספר להילחם במכת הסמארטפונים (הטלפונים החכמים) אותם כינה 'תוכנית ההתנתקות האולטמטיבית' מהחיים.

יהב הצביע על טלפון הנייד כגורם חדשני שמפריע לילדים להתרכז, ופוגע במורים ובהורים. "הסמארטפון לקח את אבא ואמא ומי כמוכם חווים את זה ביום יום. ראיתם את העיניים של הצעירים? אני כבר חודשים לא מצליח לראות אותן כי הם כל הזמן עסוקים באייפון. כולם מתנתקים מכולם ובמיוחד מהמחויבויות המשפחתיות”.

צילום: תומר אפלבאום

השאלה הגדולה, לדעת יהב, היא מדוע  אנחנו מסכימים שהסמרטאפון יגרום להשבתת המשפחה. “למה אנחנו הופכים את המשפחה למה שקוראים היו באוניברסיטאות למשפחה פוסט־משפחתית? למה אנחנו מסכימים להרס הזה?". יהב פתרון אותו ניסה בהצלחה במשרדו. על פי הנחייתו, המכשירים הניידים מופקדים במזכירות הלשכה, ואיש לא נכנס ללשכת ראש העיר עם טלפון ביד. “מה שאני מציע לכל המנהלים הוא דבר מאוד פשוט ואנחנו נעזור בזה: יש למקם ארונות פלדה בכניסה לבית הספר, וכל מי שמגיע בבוקר מפקיד בהם את הסמארטפון. המנהל סוגר את הטלפונים ונותן אותם בחזרה לילדים בגמר בית הספר. כל תשומת הלב של התלמיד צריכה להיות ללימוד והסמארטפון לא רק לקח את אבא ואמא, הוא גם לקח את המורה".

במסגרת פרס ראש העיר לחינוך לשנת תשע”ג זכה בית הספר עירוני א’ בחיפה ב–250 אלף שקל. הפרס הפך כבר למסורת, אותה הנהיג יהב. פרס מערכת החינוך לבית ספר עירוני מצטיין, בסך 75 אלף שקל, הוענק לבית הספר התיכון קרית־חיים. מנהלי בתי הספר הזוכים, בתיה בראונר ודודי גושן, קיבלו את הפרסים במהלך הכנס שהתקיים אתמול בתיאטרון העירוני בעיר. בתי הספר נבחרו על ידי וועדת שיפוט בראשותו של השופט בדימוס, דן ביין, מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך רחל מתוקי, פרופ׳ גבי סולומון וראש מערכת החינוך ושירותים חברתיים בעיריית חיפה, פיני וגמן.

1
 
הוספת תגובה

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

אנא המתן...