רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אודי אלוני

Haaretz

עובדי הלואו-טק והרכב הצמוד

במהלך השנה האחרונה מנסה רשות המיסים לקדם את מה שהיא מכנה כתיקון העוול במיסוי הנמוך של שיווי השימוש לרכב הצמוד. כל ההתייחסות בתיקון "העיוות" מופנה לכיוון אנשי ההייטק, הנתפסים לפעמים כ"מדושנים" במזדה 3. כמי שעיסוקו אינו בתחום ההייטק הייתי רוצה לדון במספר סוגיות שלטעמי לא ניתנה עליהן הדעת.

Haaretz

מכתב לרמטכ"ל

דן בוקר טוב, חברת NBC אלוני מחפשת מתמחה בניהול תיקי השקעות בעל כישרון מעולה בקבלת החלטות בתנאי אי ודאות ורואה בך מועמד מצוין. קורות חיים יש לשלוח למייל בתחתית המכתב. במסגרת עבודתך תוכשר לניהול תיקי השקעות של לקוחות מוסדיים ופרטיים. על מנת לקבל רישיון תעבור, על חשבון החברה, קורס מקיף בניהול השקעות, בניתוח מכשירים פיננסים ובאתיקה מקצועית.

Haaretz

האם כרישי מעו"ף מעלים את הבורסה?

כל שחקן מעו"ף מתחיל יודע שכאשר הוא סוחר באופציות המעו"ף, הוא נלחם בשחקני ענק, שאנחנו נוהגים לכנותם מדי פעם גם בשם "כרישים" על מנת להמחיש את חוזקם וחוסר רגשותיהם לקורבנם. סוחרים רבים מסתובבים עם ההרגשה שישנו גורם או גורמים שמהתלים בהם ומזיזים את מדד המעו"ף כרצונם.

Haaretz

8 סיבות לא להיכנס לבורסה

בשנה האחרונה עלה שוק המניות למרות משברים רבים שפקדו את המדינה וידם של השוורים היתה תמיד על העליונה. כל כך חזקה היתה ידם עד שהביאו את מדד ת"א 100 לרמה של 919. באחד ממאמרי השנה הגדרתי את רמת השערים כמיני בועה העלולה להביא למיני מפולת. מאז היא עוד המשיכה לעלות.

Haaretz

משחק הכסף

"בכל יום בין חצי מיליון למיליון בני אדם מתעוררים כשהשחר מפציע בחלק העולם שבו הם נמצאים, מפעילים את מחשביהם ונוטשים את העולם האמיתי של בני אדם, חפצים וטבע כדי לשקוע במשחק המחשב הרווחי ביותר בעולם-משחק הכסף. הם מתחברים לרשת ונכנסים לעולם דמיוני של קיברנטיקה, המורכב ממספרים שמייצגים כסף ומחוקים מסובכים שעל פיהם אפשר להמיר כסף למה שנראה כאין סוף צורות - כל אחת וסיכוניה, כל אחת ואפשרויות הרווח האופייניות לה.

Haaretz

מה לעשות עם הכסף בזמן מלחמה? לרדת למקלט

הרכב תיק ההשקעות: מניות: 15% במדד דאו ג'ונס באמצעות קרן נאמנות או תעודת סל. 35% אג"ח צמוד לדולר: הדס דולר או תאלי דולר, או תכלית דולר, או קרן נאמנות פצ"מ דולר. 50% אג"ח שקלית קצרה: מק"מ לשנה או שחר 2670 או 2690, או קרן נאמנות שקלית טהורה.

Haaretz

לחזות או לא להיות

תחזיות לגבי השקעה בדולר, במניות, בנפט או בכל נכס אחר, היא חשובה ואין להימנע ממנה רק בגלל הקושי לדייק. כאן המקום לציין שגם אני מבין שאף אחד, אבל אף אחד, לא יודע מה באמת יהיה בעתיד. העתיד הוא חידה בלתי פתורה שאותה ניתן רק לנסות להעריך. הכושר להעריך מה יהיה בעתיד הוא יתרונו הגדול של האדם, בניגוד לחיות האחרות בטבע. יכולתו ללמוד מההיסטוריה היא יכולת שאין שנייה לה והיא שהביאה אותו עד הלום.