בית גידול ייחודי בלב רמת מנשה יהפוך לשמורת טבע

השמורה תוקם במרחב ביוספרי במועצה האזורית מגידו, בשילוב עקרונות של פיתוח אנושי ושמירה על הטבע. באזור נצפו צבאים, חזירי בר וזאבים, ועופות רבים עוצרים בו בעונת הנדידה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הוועדה לתכנון ובנייה של מחוז צפון אישרה החודש תוכנית שתהפוך שטח בן 8,000 דונם באזור רמת מנשה לשמורת טבע, הנמצאת במרחב ביוספרי במועצה האזורית מגידו. זהו אזור מיוחד שבו שילוב של פיתוח אנושי ושימור טבע. תכנון השמורה וניהולה נעשים בתיאום ובשיתוף עם תושבי האזור והרשויות המקומיות.

השטח המדובר נמצא במעלה נחל תנינים וסמוך לנחל רז, ומשמש כיום שטח מרעה של הקיבוצים עין השופט וגלעד. חלקו נמצא תחת אחריות הקרן הקיימת לישראל. חשיבותו בכך שהוא משמר את בית הגידול הייחודי של הבתה, שהוא שטח המאופיין בשיחים נמוכים. באזור מעיינות רבים ומגוון עשיר של חיות בר. בין השאר נצפו בו צבאים, תנים, גיריות, חזירי בר וזאבים שהתחילו להגיע לאזור בשנים האחרונות. זהו גם אחד משטחי המחיה האחרונים של הבז האדום, מין של עוף דורס הנמצא בסכנת הכחדה. שטח השמורה מהווה גם אתר עצירה של עופות רבים בעונת הנדידה, בהם אלפי חסידות. בבריכות המים המקומיות שוהה בין השאר דו-חי מהמין טריטון הפסים, הנמצא גם הוא בסכנת הכחדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ