הערכה: הטורבינות בגליל התחתון פוגעות בהישרדותם של מיני עטלפים בסכנת הכחדה

רשות הטבע והגנים סרקה את החוות בגלבוע וברמת סירין, והביאה פגרי עטלפים לזיהוי בידי מומחה. לדבריו, ממצאי הסריקות – פגרי יזנוב גדול ואשמן גדול - מדאיגים ואינם משקפים את היקף הפגיעה במינים בפועל

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

פעילות של טורבינות רוח עלולה לגרום לנזק משמעותי לאוכלוסיות של מיני עטלפי חרקים בישראל הנמצאים בסכנת הכחדה - כך מעריך מומחה בתחום לאחר שזיהה תשעה פרטים מהמינים יזנוב גדול ואשמן גדול שנמצאו מתים ליד חוות טורבינות רוח בגלבוע ובאזור רמת סירין.

אנשי רשות הטבע והגנים סרקו בשבוע שעבר את האזורים הסמוכים לטורבינות הרוח הפועלות בגלבוע וברמת סירין בסיוע כלב שאומן לזהות פגרי פעלי חיים. שרידים של פגרי עטלפים שנמצאו באזור, הועברו לידיו של ד"ר ערן לוין, מבית הספר לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, על מנת לזהותם. הוא זיהה שבע נקבות מהמין יזנוב גדול. "כל האוכלוסייה של המין הזה נודדת מכמה אזורים אל עמק יזרעאל ועמק בית שאן", הוא ציין ."הנקבות ממליטות גורים ויוצאות לחפש מזון. ייתכן שהיו גורים שחיכו להן במערות כדי שיביאו מזון". ליד הטורבינות נמשכת פעילות חקלאית, ולמקום נמשכים חרקים המהווים מקור מזון עבור היזנובים. לדברי לוין, הנקבות נפגעו מלהבי הטורבינות תוך כדי תעופה.  

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ