בריטניה אוסרת על מכירת גורי כלבים וחתולים בחנויות כדי למנוע את ניצולם

לפי חוק חדש, כל מי שירצה לאמץ יידרש לפנות למרכזי גידול ומקלטים של עמותות וייאסר עליו לקנות חיית מחמד מסוחרים או מחנויות. וטרינר: "ניצחון לפעילים החברתיים ולכלבים ולחתולים של הממלכה"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדוכסית מסאסקס, מייגן מרקל, וכלב באוסטרליה, באוקטובר
לוגו אי-פי
אי-פי

בריטניה אוסרת על מכירת גורי כלבים וחתולים כדי להגן על החיות מניצולן. הממשלה הודיעה כי החוק החדש יסייע בפעילות נגד "חוות גורים" ויקשה על סוחרי חיות המחמד חסרי המצפון, שאינם חולקים מספיק כבוד ודאגה לרווחתן של החיות.

השר לרווחת החיות, דיוויד רוטלי, אמר כי האיסור "הוא חלק מהמחויבות שלנו להבטיח שחיות המחמד האהובות של המדינה יזכו לנקודת פתיחה טובה בחיים". ההחלטה התקבלה בתום דיונים ציבוריים במהלכם באה לידי ביטוי התמיכה העצומה של האזרחים באיסור על מכירת חיות מחמד.

המלכה אליזבת וכלבי קורגי האהובים עליה, ב-2005צילום: ASSOCIATED PRESS

לפי החוק החדש, אנשים שמעוניינים לאמץ גור כלבים או חתולים יידרשו ליצור קשר עם מרכזים מיוחדים לגידול או שיכון מחדש של חיות, ולא יוכלו למצוא מענה בחנויות לחיות מחמד או בקרב סוחרים אחרים.

ארגונים למען בעלי חיים שיבחו את החלטת הממשלה הבריטית וטענו כי מדובר בצעד חשוב קדימה. מארק אברהם, וטרינר שמופיע רבות בטלוויזיה בנושא זה וייסד את ארגון Pup Aid אמר כי ההחלטה היא "ניצחון אמיתי לפעילים החברתיים ולכלבים ולחתולים של הממלכה". לדבריו, החוק יהפוך את המגדלים לאחראיים יותר ויקשה על מכירה לא חוקית של גורי כלבים וחתולים מוברחים. ההחלטה גם התקבלה בברכה בקרב אחד מהמקלטים המפורסמים ביותר לחיות בבריטניה, בית בטרסי לכלבים ולחתולים.

וויליאם, קייט, הנסיך ג'ורג' הקטן וכלבם לופו, ב-2014

החוק אושר במקביל למאמצים של ארגון צדקה גדול בבריטניה, הפועל נגד ניצול ופגיעה בבעלי חיים במדינה, להשיג מידע מהציבור על זהותם של נוסע ונהג שנתפסו במצלמות אבטחה נוטשים כלב למרות תחנוניו לחזור למכונית ממנה ננטש. המקרה העצוב אירע החודש בטרנתאם, כמה מאות ק"מ צפונית-מערבית ללונדון, אבל הסרטון ממצלמות האבטחה פורסם לציבור רק אתמול. "לראות את הכלב המסכן שנמצא בכזו מצוקה, קופץ על המכונית שנוסעת משם, זה שובר את הלב", אמרה מפקחת של הארגון, נטלי פרהובסקי, "אני לא מבינה איך מישהו יכול לעשות דבר כזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ