עשרות כלבי ים נתקעו על היבשה בקנדה, ולאזרחים אסור לעזור להם

כלבי הים הגיעו לעיירה אחרי שהמים במפרץ ממנו עלו לחוף קפאו במהירות. מומחים סבורים שזה בלבל אותם ולכן הם החלו לנוע לתוך היבשה במקום לחזור למים. שניים מכלבי הים כבר נדרסו בטעות על ידי מכונית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

עשרות כלבי ים לכודים בעיירה בקנדה, חוסמים את התנועה ואת הכניסות לבתים ולבתי עסק. שניים כבר נדרסו בטעות למוות על ידי מכונית והחשש הוא שרבים אחרים ימותו מרעב. התקרית מעוררת חששות בלב התושבים לשלומם של כלבי הים אולם ידיהם כבולות מלהושיעם.

BBC דיווחה כי כלבי הים הגיעו לעיירה רודיקטון-בייד ארם שבניופאונדלנד בצפון מזרח קנדה אחרי שהים קפא בשבוע האחרון באופן שמונע מהם לשוב למים. מומחים מעריכים כי המהירות שבה קפאו מי האוקיינוס במפרץ בלבלו את כלבי הים וגרמו להם לנוע לתוך היבשה במקום לכיוון המים. וכך נלכדו היונקים על הכבישים ובתעלות גדושות בשלג וקרח.

על פי החוק הקנדי אסור לרשויות או לכל אדם פרטי להתערב בהתנהלותם של יונקים ימיים ולכן אסור לגעת בהם אפילו כדי לסייע להם. "הם מציפים אותנו", אמרה ראש העיירה שילה פיצ'גרלד לרשת CBC. "יש כלבי ים על הכביש, בחניות של הבתים, בחצרות ועל מפתני דלתות הבתים ובתי העסק".

בעיירה הקטנה חוששים שהיונקים הללו ימותו ברעב אם הרשויות לא יעשו שום דבר כדי להחזיר אותם למים. "מכמיר לב להסתכל עליהם. הם לא אכלו", הוסיפה פיצ'גרלד, "הם רחוקים 6-7 ק"מ מהמים והם בטח מורעבים".

מועצת העיירה הגישה לממשלת קנדה בקשה לסיוע והיא מקווה שרשות הדיג והאוקיינוסים (DFO) תתערב ותיחלץ לעזרתם. שלשום הודיעה המשטרה המקומית כי היא החזירה את אחד מכלבי הים בחזרה לאוקיינוס בבטחה, אולם הזהירה מלגעת בהם ללא סיוע מקצועי. "הם נראים ידידותיים אבל מסוכן מאוד לגעת בהם או לנסות לתפוס אותם ללא הציוד המתאים", נכתב בפייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ