אלמונים גנבו שלושה פינגווינים כחולים מוגנים מהקן שלהם בניו זילנד

אחד הפינגווינים מת במהלך הגניבה וגופתו נותרה מאחור. לפי הרשויות, בעונה זו הפינגווינים נשארים בקנים שלהם כי הם משילים את נוצותיהם - ונראה שהגנבים ידעו זאת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פינגווין כחול בניו זילנד
הארץ

גורמים בארגון לשימור חיות ועופות בניו זילנד דיווחו כי שלושה פינגווינים כחולים קטנים נגנבו מהקן שלהם בשבוע שעבר. רשת BBC  דיווחה כי שני גברים ואשה נראו משתמשים במוט ברזל כדי להזיז אבנים מהקן של הפינגווינים במפרץ הווקס ואז לקחו את העופות הימיים בצווארם. זהות הגנבים עדיין לא ידועה.

אחד מהפינגווינים מת במהלך הגניבה וגופתו נותרה מאחור, אבל השניים האחרים נלקחו משם. למחרת נמצאה גופתו של פינגווין אחר צפה בסמוך לאזור ונראה שהוא מת מפגיעת ראש.

יש מי שדווקא דואג לפינגווינים הכחולים בניו זילנד

הפינגווינים הכחולים הם הזן הקטן ביותר של הפינגווינים – משקלם הוא 1 ק"ג -  והן נחשבים לעוף מוגן בניו זילנד. הרשויות מעריכות כי חטיפת שני הפינגווינים עשויה להיות במסגרת מבצע רחב יותר להברחת בעלי חיים ועופות מיוחדים מהמדינה. "אנחנו באמת מודאגים כי אנחנו מעריכים שזה לא יהיה המקרה היחיד", אמר ראש מחלקת השימור במפרץ הווקס, רוד הנסן.

"זוהי תקופה רגישה מאוד לפינגווינים הקטנטנים. הם משילים את נוצותיהם בחודשים ינואר עד מארס ולכן נשארים בקנים שלהם כדי להתגונן...זה אומר שהגנבים ידעו בדיוק מתי ואיפה למצוא אותם", הוסיף הנסן.

אוכלוסיית הפינגווינים הכחולים הולך ומידלדלת בניו זילנד ומי שנמצא כי פגע או ניסה לפגוע בהם עשוי לקבל עונש של עד שנתיים מאסר ולהיקנס בסכום של כ-68 אלף דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ