נקבת לווייתן נסחפה לחוף ומתה - בגופה נמצאו כמעט 40 ק"ג של פסולת פלסטיק

פעיל סביבה שהיה בניתוח גופתה של הנקבה סיפר כי מדובר בכמות הגדולה ביותר שמצא אי פעם בגופת יונק. בכמה אזורים הפלסטיק היה דחוס ומגובש, מה שמעיד על כך שהיה בגופת נקבת הלווייתן זמן רב

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נקבת לווייתן שנסחפה לחוף בפיליפינים ביום שבת מתה כשבגופה כמעט 40 ק"ג של אשפה מפלסטיק, כמות שנחשבת לגדולה באופן לא רגיל אפילו ביחס לכמויות שפעילי סביבה רגילים למצוא בגופות יונקים ימיים באוקיינוסים.

הלווייתנית במשקל 498 ק"ג ובאורך 4.5 מטרים, נמצאה בעיירה מביני כשבקיבתה פסולת מגוונת מפלסטיק. דארל בלטצ'לי, בעליו של מוזיאון האספנות ד'בון בעיר דוואו, הזמין לה נתיחה שלאחר המוות ואמר כי מדובר באוסף הפלסטיק הגדול והחמור ביותר שהוא נתקל אי פעם בתוך יונק.

אזהרה: תוכן קשה לצפייה

"בכמה אזורים הפלסטיק היה כל כך דחוס שהוא הפך כמעט לגוש אחד", אמר בלטצ'לי, שכבר נכח בנתיחות גופות של יונקים אחרים בעבר, "זה היה שם כל כך הרבה זמן שהכל התחיל להתגבש יחד".

בליעת חלקי פלסטיק מעניקה ללווייתנים וליונקים ימיים אחרים תחושה מוטעית של שובע מבלי לספק להם את הצרכים התזונתיים שהם צריכים. זה מוביל אותם לאיבוד משקל, חולשה וירידה במהירות השחייה שלהם מה שהופך אותם לפגיעים יותר על ידי טורפיהם. ליונקים הימיים אין שום אפשרות לעכל את הפלסטיק או להפריש אותו מגופם.

מאות מינים של בעלי חיים נמצאים בסכנה מפני הגעתן של חתיכות פלסטיק למקורות מים ברחבי העולם. הלווייתנים מושכים יותר תשומת לב בנושא משום שיש להם יכולת לצבור בגופם כמויות גדולות מאוד של פסולת פלסטיק.

בלווייתן שנסחף לחופי ספרד בחודש שעבר נמצאו כמעט 30 ק"ג פסולת שהגיעו למעיים ולקיבה שלו. בקיבתו של לווייתן אחר שהתגלה בתאילנד ביוני האחרון נמצאו שמונה ק"ג של פסולת ובאינדונזיה נמצא בנובמבר לווייתן שבלע כמעט שישה ק"ג של פסולת.

לידיעה של דניאל ויקטור ב"ניו יורק טיימס"

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ