סוף סוף נמצאה התשובה לשאלה כמה סנאים יש בסנטרל פארק

אחרי חודשים של ספירה וניתוח נתונים הצליח סופר בשם ג'ימי אלן בסיוע מאות מתנדבים למנות את מספר הסנאים באחד הפארקים המפורסמים בעולם. למי ששואל למה הוא כבר הכין תשובה: "למה לא"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סנאי אוכל מיד של מבקר בסנטל פארק, באפריל
לוגו הארץ
הארץ

בתום חודשים של עבודה מאומצת הצליחו סופרי הסנאים בסנטרל פארק בניו יורק למצוא את התשובה מדויקת לשאלה כמה סנאים יש בפארק. לפי הסופרים, 2,373 סנאים מזרח אפורים (ובצבעים נוספים) מטיילים להנאתם בשטחי אחד הפארקים המפורסמים בעולם.

סופרי הסנאים לקחו חלק במפקד הסנאים המקיף הראשון בסנטרל פארק, שערך הקומיקאי והסופר ג'ימי אלן לצד יותר מ-300 מתנדבים שפשטו על שבילי הפארק בחודש אוקטובר ובמשך 11 ימים ספרו את היצורים הקטנים. למה בכלל לספור סנאים בניו יורק? "למה לא", ענה אלן. לפני שמונה שנים, בזמן שעבד על סיפור קצר שתיאר את הידידות שנרקמה בין כלבו לבין סנאים שכנים באטלנטה, הוא תהה למה אף אחד לא ספר את הסנאים בעיר.

"אנחנו יודעים את מספרן של חיות אחרות כמו עכברושים בערים הגדולות", אמר לאתר citylab, "מיד חשבתי על זה בקטע הומוריסטי. סנאים הם חיה שאנחנו פוגשים יום יום, הם נושאי מחלות והם כל כך נפוצים שאנחנו אפילו לא מייחסים אליהם תשומת לב", הוסיף.

וכך הרכיב אלן צוותים של מדענים, מומחים לחיות בר ומתנדבים נוספים שהחלו לספור את הסנאים באינמן פארק באטלנטה. שני המפקדים שערכו שם עוררו את תיאבונם והובילו אותם לסנטרל פארק, הגדול פי חמישה מהפארק השכונתי שבו השתעשעו עד אז.

הצוות שלו לא רק ספר את הסנאים. כמו בכל מפקד אוכלוסין שנערך בארה"ב, הסופרים אספו מידע שענה לשאלה היכן הם נצפו, מה היה צבע פרוותם ואם הם נהגו להסתובב בלהקות ברחבי הפארק. לפי citylab, המתנדבים גם תיעדו את התנהגותן של החיות הקטנטנות, בין אם הן רצו, טיפסו, אכלו או חיפשו אחר מזון. חלק מהתיאורים היו ציוריים במיוחד ואחרים היו בעיקר מלאי הומור. באחד התיאורים סופר על סנאי שנתלה על עץ "כמו לוליין, נתפס על ענף בעזרת הרגליים שלו ונשאר הפוך". סנאי אחר תואר כמישהו שנראה משועמם רוב הזמן.

אף שמפקד הסנאים החל כמעין בדיחה הוא מבוסס על בדיקה קפדנית ושיטתית. תחילה, סופרי הסנאים התפצלו בפארק, כאשר לכל אחד ניתן שטח של כ–10 דונם. בשלב ראשון הם הסתובבו בשוליו של השטח, ובהדרגה חדרו לתוכו. "כל שטח שונה מהשני", אמר אלן בתחילת המפקד. "לכן, אני בודק קודם כל את סוגי העצים. אם גדלים בהם אגוזים, ייתכן שהסנאים מחפשים אותם בסביבה. אחר כך צריך להביט בעץ ולחפש בו קנים. אם נושבת רוח קלה, זו ממש מתנת האל. העץ כולו יתנדנד בכיוון מסוים, אך אחד הענפים ינוע בכיוון הפוך לגמרי. אם עוקבים אחרי הדפוס הזה, מוצאים את הסנאי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ