לוגו גרדיאן
גרדיאן

האיש שעומד מאחורי הריגתה של חתולת ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הודה במעשיו – שנה אחרי שדרס למוות את מי שהוגדרה כ''חתולה הראשונה של ניו זילנד''.

זמן קצר אחרי שארדרן נבחרה לעמוד בראשות הממשלה באוקטובר 2017, זכתה חתולתה שכונתה פאדלס בתהילה קצרה, ואף קיבלה חשבון משלה בטוויטר. היא מתה זמן קצר אחרי שארדרן עברה למעון ראש הממשלה באוקלנד. הידיעות על מותה פורסמו ברחבי העולם, אולם לא נמסר מי עומד מאחורי דריסתה.

עתה, הודה שכנה של ראשת הממשלה שדרס את החתולה עם רכבו – בפעם הראשונה מאז. הוא סיפר לאתר stuff כי אחרי שפגע בפאדלס, הוא לא היה בטוח אם היא עדיין בחיים משום שהיא ברחה ממקום ההתנגשות.

אחרי ששאל את אחת משכנותיו על החתולה הג'ינג'ית, הוא הבין את הטעות שלו. "היא אמרה לי: 'זו החתולה של השכנה שלי'", נזכר האיש שהזדהה בשם כריס, "הצבעתי לכיוון הבית של ארדרן ואמרתי 'את לא מתכוונת לבית הזה נכון?'".

כריס סיפר כי מצא את החתולה ולקח אותה לווטרינר, אולם זה היה מאוחר מדי. הוא כתב כרטיס ניחומים לארדרן ולבן זוגה, קלארק גייפורד. בכרטיס כתבה בתו של כריס כי היא מקווה שארדרן לא תשלח את אביה לכלא משום שדרס את החתולה האהובה שלה. בהמשך יצרה ארדרן קשר עם כריס ועם משפחתו, הודתה להם על הכרטיס והביעה צער על החוויה הקשה שעברו.

פאדלס אומצה על ידי ארדרן ובן זוגה מהעמותה המלכותית של ניו זילנד למניעת התאכזרות לבעלי חיים. בזמן הקצר שהספיקה לתפקד כחתולה הראשונה של המדינה היא השתתפה בשיחה הרשמית הראשונה בין ארדרן לבין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כשלפי סיפוריו של גייפורד התיישבה ליד ארדרן במהלך השיחה והפריעה לה ביללות עזות. לאחר מותה כתבה ארדרן בפייסבוק: "לכל מי שאי פעם איבד חיית מחמד, אתם בטח יודעים כמה עצובים אנחנו. פאדלס היתה אהובה מאוד, ולא רק על ידנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ