סוף סוף, פרטיות: זוג פנדות הזדווגו לראשונה זה עשור בגן חיות שנסגר לקהל

ההזדווגות המוצלחת של זוג הפנדות בגן החיות בהונג קונג היא אירוע נדיר, שמעורר תקווה בקרב פעילים למען שימור בעלי חיים

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוג הפנדות, כפי שהן נראות בתיעוד שפרסם גן החיות אושן פארק בעמוד הפייסבוק שלו
ניו יורק טיימס

יינג יינג ולי לי, שתי פנדות ענקיות שבמשך יותר מ-13 שנה יחד בגן החיות בהונג קונג לא היו במצב הרוח המתאים, הזדווגו אמש (שני) בהצלחה. מדובר באירוע נדיר עבור מין של חיה שאינה נוטה להזדווג, וסיבה לשמחה עבור פעילים למען שימור חיות ברחבי העולם.

לפנדות יש ״עונת״ רבייה שנמשכת ימים ספורים בלבד, וההזדווגות של זוג הפנדות בהונג קונג עוררה תקווה שמספר הפרטים ממין פגיע זה יעלה. אם בטבע או בשבי, פנדות ענק מפגינות לעתים נדירות בלבד רצון או יכולת להזדווג - עובדה שפוגעת בסיכויי ההישרדות שלהן והופכות כל אירוע מסוג זה ליוצא דופן.

ייתכן שיינג יינג ולי לי רצו רק מעט פרטיות. גן החיות ״אושן פארק״ סגר את שעריו למבקרים ב-26 בינואר, כחלק מהצעדים שנקטו הרשויות בהונג קונג כדי להילחם בווירוס הקורונה.

״מאז הגעת זוג הפנדות לגן החיות בהונג קונג ב-2007 וניסיונות ברבייה טבעית שהחלו ב-2010, הן לא הצליחו להזדווג חרף שנים של ניסיונות ולמידה״, אמר מייקל בוס, העובד בגן החיות. ״ההזדווגות המוצלחת היום מרגשת מאוד את כולנו, משום שהסיכוי להיריון גבוה יותר בהזדווגות טבעית מאשר בהפריה מלאכותית״.

יידרש זמן עד שיהיה ניתן לומר אם פנדה קטנה עתידה כעת להופיע. תקופת ההיריון נמשכת בין 72 ל-324 ימים, ובדיקות אולטרה סאונד לא יכולות להבחין בוולד עד 14-17 יום לפני הלידה, כפי שנמסר מגן החיות.

 יינג יינג ולי לי בני 14. הזוג מילא את טקסי החיזור הרגילים של עונת הרבייה. יינג יינג שיחקה יותר מכרגיל במים. לי לי הותיר סימנים באזור המחיה שלו וחיפש אחר הריח של יינג יינג. כשהבחינו שרמות ההורמונים של יינג יינג משתנות, אנשי גן החיות אמרו שהם מודעים לכך שהזוג נכנס לחלון הזמן שבו הוא עשוי להתרבות. אנשי גן החיות הציבו מצלמות, עקבו אחר המתרחש, ובסופו של דבר בישרו לעולם על הצלחה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ