ציידים הרגו נקבת ג'ירף לבן נדירה ואת הגור שלה. פעילים: זכר אחד נותר בעולם

פעילים לשימור המין הנדיר איתרו את פגרי החיות במחוז גאריסה במזרח קניה. "זוהי מכה קשה למאמצים האדירים של הקהילה לשמר מינים נדירים וייחודיים", אמר מנהל ארגון השימור המקומי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נקבת הג'ירף הלבן שהרגו ציידים, כפי שהיא נראית בתצלום מ-2017 שפרסמו פעילי השמורה
נקבת הג'ירף הלבן שהרגו ציידים, כפי שהיא נראית בתצלום מ-2017 שפרסמו פעילי השמורהצילום: AFP
הארץ

ציידים הרגו את נקבת הג'ירף הלבן היחידה בעולם ואת אחד מגוריה, כך דיווחה סוכנות הידיעות AFP מפי פעילים לשימור הסביבה בקניה. הרג שתי החיות מנחית מכה קשה על המאמצים לשמר את הג'ירף הלבן, אשר ככל הידוע אינו קיים באף מדינה אחרת בעולם.

השלדים של שתי החיות נמצאו במחוז גאריסה במזרח קניה, כפי שמסרו הפעילים בארגון השימור הקהילתי אישקביני הירולה. עוד מסרו הפעילים כי ככל הידוע כעת נותר פרט אחד בלבד ממין זה – זכר בודד, שנולד לאותה נקבת ג'ירף שהרגו הציידים.

"אנחנו הקהילה היחידה בעולם שאמונה על הגנת הג'ירף הלבן", אמר מנהל ארגון השימור מוחמד אחמדנור, כפי שדיווחה סוכנות AFP. "ההרג הוא מכה למאמצים האדירים של הקהילה לשמר מינים נדירים וייחודיים, וקריאה להתמיד עם מאמצי השימור", הוסיף אחמדנור.

הג'ירף הלבן עוררה עניין בינלאומי בשנת 2017, אז התגלתה הנקבה לראשונה בשמורה, ופעם נוספת כשהמליטה שני גורים - האחרון באוגוסט אשתקד. הצבע הלבן של הג'ירף הלבן אינו תוצאה של לבקנות, אלא של לאוציזם, כלומר מצב שבו הגוף עדיין מייצר פיגמטים כהים ברקמות הרכות. מסיבה זו היו העיניים של הג'ירף הלבן בקניה כהות.

אחמדנור הוסיף כי מדובר ב"יום עצוב" ופגיעה גדולה במחקר ובתעשיית התיירות, בחלק מרוחק זה של קניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ