שריפה פרצה בבתי הזיקוק בשל תקלה; המפעל הפנה גזים עודפים לשריפה בלפיד

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי לא נרשמה בתחנות הניטור חריגה מתקני זיהום האוויר, אך שיבדוק את עמידת המפעל בהיתר הפליטה. השבוע המליצה ועדת מנכ"לים ממשלתית לסגור את בתי הזיקוק בתוך עשור

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בתי הזיקוק, הערב
בתי הזיקוק, הערבצילום: דוברות כבאות מחוז חוף
נעה שפיגל
נעה שפיגל

תקלה בצנרת של אחד המתקנים בבתי הזיקוק בחיפה גרמה הערב (שישי) להתפרצות שריפה במקום. צוות החירום של המפעל השתלט על האש. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר שכתוצאה מהתקלה הפסיק המפעל את הזנת הדלקים למתקן והפנה את הגזים העודפים לשריפה בלפיד ייעודי למקרים מסוג זה.

מהמשרד נמסר גם כי נכון לשעה זו לא נרשמה בתחנות הניטור שבסביבת המפעל חריגה מתקני זיהום האוויר וכי צוות שלו, בראשות מנהל מחוז חיפה במשרד, מבצע בדיקות במקום. "המשרד להגנת הסביבה יבדוק את הנתונים לעומק ואת עמידת המפעל בהיתר הפליטה", נמסר מהמשרד.

מהכבאות נמסר כי שני לפידים מארובות הייצור במפעל בערו וכי הכבאים נמצאים במקום בכוננות לפעולות חירום. מבז"ן נמסר כי "בעקבות דליקה שפרצה באחד ממתקני הקבוצה המתקן נסגר מיידית. בעקבות סגירת המתקן נצפה לפיד בטיחות מהמתחם. השריפה כובתה תוך זמן קצר".

השבוע המליצה ועדת מנכ"לים ממשלתית שהוקמה כדי לדון בעתיד מפרץ חיפה לסגור בתוך עשור את בתי הזיקוק בחיפה, ועל החלפת פעילותם בייבוא מוצרי נפט מזוקקים ומוצרים נלווים אחרים הדרושים למשק הישראלי. בנוסף המליצה הוועדה לפנות לנגב את מפעל דשנים ולסגור את חוות מכלי הדלק בקרית חיים. עם זאת, המסמך אינו כולל לוחות זמנים ליישום ההמלצות ופינוי המפעלים מהמפרץ. ארגוני סביבה מתחו ביקורת בנקודה זו, והביעו חשש כי היעדר לוח הזמנים מחליש את התוקף של המלצות הוועדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ