אביה של רונית ידעיה היה יעד לניסיון רצח כשהיתה ילדה. איך זה קשור לספרה החדש?

היא היתה עיתונאית, מנופאית בקיבוץ, חברה בבורסה ליהלומים, והיא עדיין ראש בית ספר לאמנות. בו בזמן היא כתבה ספרים עם עלילות כאוטיות, דמויות מתעתעות וסגנון קאמפי שאי אפשר לטעות בו. עם פרסום ספרה "מינימי", הסופרת רונית ידעיה מתארת מדוע הגיבורות שלה תמיד "נאחסיות", ומה לגיבורת הספר ולניסיון הרצח ששינה את מסלול החיים של משפחתה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונית ידעיה
רונית ידעיה. לא רוצה לעשות לקורא נעים בגבצילום: אבישג שאר-ישוב
נטע הלפרין
נטע הלפרין

סמוך לבניין שמשון, הבניין הראשי של הבורסה ליהלומים, ממתינה לי הסופרת רונית ידעיה. היא לוחצת את ידי בחיוך, מעיפה בי מבט קצר, לוודא שבאתי לבושה כפי שהורתה ("בלי ג'ינס, בלי טי-שירט"), ולאחר בידוק קפדני בכניסה נמסר לי תג אורח ואנחנו מורשות לעבור בדלת הכבדה לעבר המעלית המובילה לאולם המסחר.

זה נחשב לשבוע החזק ביותר בשנה, מסבירה לי ידעיה כשאנחנו נכנסות לחלל גדול, זרוע שולחנות ועליהם מנורות ומשקלים; שבועיים לפני כריסמס כולם קונים יהלומים. אבל, היא מאבחנת בדאגה, למרות התכונה הרבה ברחבי האולם אין סחורות על השולחנות. למעשה, גם אין קונים. אם זה השבוע החזק בשנה, מצבנו חמור. אנחנו מוצאות את עצמנו משוטטות בין השולחנות בחיפוש נחוש אחר אבנים ולבסוף מאתרות סוחר חביב, ששולף עבורנו ברוב טקס יהלום גדול ונוצץ. ידעיה אומדת במומחיות את הסחורה, מנחשת נכונה את הצבע, רמת העכירות, כמה קראט, מאתרת את הפגמים ולבסוף מודיעה – זאת, מה שנקרא, אבן בלוף. מי שקונה אותה עושה את זה בעיקר לשם הרושם, אבל היא ממש לא יקרה ביחס לגודל שלה. כולה 40 אלף דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ