מוצרי תנובה לא יחולקו הבוקר במאות חנויות

ועד העובדים של החברה מחריף את העיצומים, ו-150 מתוכם יקיימו הלילה שביתת אזהרה בת 24 שעות. אספקת המוצרים תפגע בכל רחבי הארץ

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ועד עובדי תנובה מחריף את העיצומים, ויקיים הבוקר (חמישי) שביתת אזהרה בכל חלקי הארץ. הוועד הורה לעשרות עובדים שלא להגיע לעבודה למשך 24 שעות, החל מאתמול בלילה. כתוצאה, לא יגיעו כלל מוצרי החברה אל כמה נקודות מכירה ברחבי הארץ, או שיחול עיכוב בהגעתם.

במסגרת העיצומים, ישבתו כ-150 עובדים בחברה, וישבשו 5 קווי אספקה וייצור בצפון, 20 קווים במרכז ו-70 קווים בדרום. שיבושים צפויים בקווים נוספים וכן עיכובים, משום שנציגות העובדים תקיים הלילה אסיפת הסברה לעובדי אזור המרכז.

החרפת העיצומים מגיעה לאחר שבשלישי בבוקר לא חילקו עובדי החברה מוצרים ל-400 חנויות ברחבי הארץ. בשבוע שעבר ובתחילת השבוע הפסיקו העובדים את אספקת קוטג', שוקו ויוגורט יופלה, שלא נמצאים על המדפים ברוב רשתות השיווק מזה כמה ימים. כמו כן קיים מחסור בקוטג' של המתחרים, שלא עומדים בביקוש המוגבר למוצריהם.

מחסור בקוטג' בסניף רמי לוי ברמת גן, השבועצילום: תומר אפלבאום

בתגובה לשיבושים הורתה ביום שני הנהלת תנובה לעובדים המועסקים בקווי הייצור של גבינות קוטג', בקבוקי שוקו ומוצרי יופלה שלא להגיע לעבודה. כל אחד מ-32 העובדים בקו הייצור של קוטג' ויופלה במחלבת אלון תבור, ו-10 עובדים בקו הייצור של השוקו ברחובות, קיבל מכתב שבו הוא גם התבשר כי לא יקבל שכר עבור הימים שבהם הוא נאלץ לשבת בבית. ההנהלה הודיעה לעובדים אלה כי הכריזה על שביתת מגן, שפירושה השבתה יזומה על ידי המעסיק. יום קודם לכן שלחה הנהלת החברה מכתבים דומים לעובדי מערך ההפצה בצפון ובדרום, בהם נאמר שקיימת ירידה בהיקף העבודה ולכן אין צורך בעבודתם בפועל.

יו"ר הוועד הארצי של עובדי תנובה, אחיאב שמחי, גינה את הודעת ההנהלה על אי תשלום השכר ועל הכרזת שביתת המגן. "זו התנהגות כוחנית שאין לה מקום ביחסי העבודה בתנובה", הוא אמר. לדבריו, הוועד הינחה את העובדים שקיבלו את המכתבים להגיע לעבודתם ולהשתלב בעבודות אחרות ואולם, לדבריו, ההנהלה מונעת מהם לעשות זאת, אף כי העובדים מגיעים לעבודתם.

מתנובה נמסר השבוע כי החברה "מבקשת להודיע לציבור צרכניה כי בימים הקרובים צפויים שיבושים באספקת מוצריה. השיבושים באספקה נובעים מסכסוך עבודה בנושא חתימת הסכם שכר חדש. תנובה עושה את מירב המאמצים כדי למזער את הנזק לצרכניה".

עובדי תנובה דורשים תוספת שכר של 5% לשנה, הוספת רכיבי שכר לחישוב הפנסיוני (למשל, פרמיה המשולמת לנהגי המשאיות), העברת עובדי דור ב', ששכרם ירוד יחסית, למעמד של עובד דור א' וזאת אחרי 7 שנות ותק בחברה, ביטול התוכנית לפטר 220-300 עובדים שתפוקתם נמוכה והשעיית הרפורמה בשיטת החלוקה עד למיצוי ההתדיינות עם הוועד בנושא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ