סינדרום ירושלים |

השחקן דיוויד ארקט עלה לתורה בכותל

ארקט בן ה-41 עטה טלית, ורב הכותל ליפף תפילין על זרועו המקועקעת. "אני חש שאני חלק משרשרת גאה של דורות", אמר השחקן, בן לאם יהודייה ואב שהתאסלם

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליטל לוין

כוכב סרטי "הצעקה" דייוויד ארקט חגג אתמול בר מצווה אל מול הכותל. "התפילה כאן, האנרגיה של המאמינים, מילאה אותי בהשראה מיוחדת", אמר ארקט, לפי הודעה רשמית מאת משרד רב הכותל שכללה ציטוטים נרחבים ונרגשים מדברי השחקן. ארקט מצדו דיווח בטוויט קצר ונוקב: "עשיתי היום בר מצווה בכותל. סוף כל סוף אני גבר".

ארקט מבקר בישראל בפעם הראשונה, לרגל צילומי תוכנית התיירות שלו, tripping.

רב הכותל שמואל רבינוביץ בכבודו ובעצמו הכניס את ארקט בברית התורה, ואחר כך פירסם בהודעתו שארקט היה אחד האורחים בטקס בר מצווה לצעיר ישראלי, כאשר התגלה פתאום שהשחקן היהודי לא נכנס עדיין בברית התורה. לפי ההודעה, ארקט שאל אם זה מאוחר מדי עכשיו ונענה, "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא".

ארקט שרוי בתפילה, אתמולצילום: משרד התיירות

אתמול רבינוביץ כרך תפילין סביב ידו המקועקעת של ארקט, מדווח מרדכי טברסקי באתר "הארץ" באנגלית. לפי הודעת רבינוביץ, ארקט סיפר שהוא חש "כאילו אני ממשיך שרשרת של דורות גאים אשר אני חלק ממנה". הוא התוודה שמעולם לא למד תורה, מה שמותיר בו "ריק גדול".

אמו של ארקט היא יהודיה רדומה, ואביו התאסלם. בחתונתו בסוף שנות ה-90 עם קורטני קוקס מהסיטקום "חברים" הוא ניפץ כוס. הזוג התגרש בינתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ