עפר שלח נגד אברי גלעד |

מגיש "המילה האחרונה" השווה את האסלאם לווירוס

עפר שלח: אברי גלעד הפיץ את "וירוס הטיפשות" שלו בתחנה ציבורית ש-17% מממניה הם מוסלמים

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליטל לוין

העיתונאי עפר שלח כותב היום במעריב נגד אברי גלעד, לאחר שהאחרון השווה אתמול את האיסלאם לווירוס בתוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל.

שלח כותב שאתמול נפתחה התוכנית בשיחה בין המגישים, ג'קי לוי ואברי גלעד, בעניין מהגרי עבודה. "לוי אמר שהעובדה שישראל היא מקרה מיוחד בעולם אינה פוטרת אותנו מלהתחשב באסונם של אחרים, ו'תובעת מאיתנו לראות כמה מקום פנוי יש לנו".

שלח מצטט את גלעד "בקיצורים שאינם מוציאים דבר מהקשרו": "נכון שאנחנו צריכים לבדוק כמה מקום פנוי יש לנו, אבל בל נשכח שהמתדפקים על דלתותינו שייכים לאיסלאם, והאיסלאם היום הוא המחלה הקשה ביותר המשתוללת בעולם. הוא מרעיל את המאמינים בו ומרעיל כל מקום שהוא מגיע אליו. האנשים שמגיעים אלינו, ובמיוחד הדרום-סודאנים, הם אנשים מאוד מתונים, הפנים הבאמת יפים של האיסלאם. . . הבעיה היא שכשאתה נושא את הווירוס, אתה לא יודע מתי הוא יתפוצץ לך. . . כל מוסלמי שנכנס לכאן עשוי להיהפך לנושא דגל האיסלאם הגלובלי. . . ולכן אנחנו צריכים להיזהר על חיינו".

"אין לי דבר עם אברי גלעד", מצהיר שלח. "מעולם הוא לא היה בעיניי הוגה שצריך להתמודד עם משנתו, והעובדה שנתנו לו מיקרופון בתחנת רדיו ארצית אינה הופכת אותו לכזה (...) לו גלעד היה מפיץ את וירוס הטיפשות שלו בתחנה פרטית, הכל היה בסדר", מציין שלח. "אלא שגל"צ אינה תחנה פרטית. מדובר בתחנה הממומנת מתקציב ממשלתי, שהוא כשלעצמו ממומן ממסי האזרחים, שלפי נתוני הלמ"ס 17% מהם נושאים את וירוס האיסלאם".

שלח פנה למפקד גל"צ ירון דקל, שאמר לו שלא שמע את הדברים וששלח הוא הראשון להגיב עליהם. בתגובה רשמית נמסר מהתחנה: "גלי צה"ל מסתייגת לחלוטין מההתבטואויות שהושמעו בתוכנית 'המילה האחרונה'. לסוג התבטאויות כאלו אין ולא יהיה מקום בתחנה. אנו מצרים אם היה מי שנפגע מהדברים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ