פרופ' לתקשורת: "נפטרנו בזול מפרזיט"

אמיר חצרוני הגיב בפייסבוק זמן קצר לאחר שמשה סילמן הצית את עצמו אמש בהפגנה בתל אביב: "אנשים מסוגו מוסיפים מעט מאוד לכלכלה הישראלית"

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליטל לוין

אמש, זמן קצר לאחר שמשה סילמן הצית את עצמו במחאה על אזלת ידן של רשויות הרווחה, נפוצו ברשתות החברתיות עותקי המכתב שהשאיר אחריו סילמן. בין הזעזוע והעצב שעלה מהתגובות הרבות בלטו דבריו של אמיר חצרוני, פרופ' לתקשורת:

"אין לי מושג אם יש או אין ממש בדבריו", התייחס לתוכן המכתב. "עצם ההצתה לא עושה עליי רושם. ייתכן אפילו שנפטרנו מזול מפרזיט. אני, כמובן, מאחל לו בריאות שלמה"

עוד כתב בתגובה לאותה תמונה:

"פירומנים הפסיקו לעשות עליי רושם מאז ל"ג בעומר התשמ"ג";

"אנשים מסוגו מוסיפים מעט מאוד לכלכלה הישראלית, שאני חלק ממנה. נכון, יש חן בידורי מסוים במדורות, אבל כשלוקחים בחשבון את העלות של כיבוי האש –יוצא שכרנו בהפסדנו".

תגובותיו של חצרוניצילום: שירה גלזרמן, מתוך אתר פייסבוק

חצרוני הוא פרופ' חבר במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, הביע בעבר את תמיכתו הקיצונית בשוק חופשי ואף כרך את טענותיו עם דברים משתלחים כלפי אוכלוסיות שונות. במאמר שפרסם ב- ynetבמארס השנה הגן על ייבוא אישי של כלות לנישואין בטיעון ש"הפמיניסטיות פועלות בדומה ליצרני המזון המקומיים, שדוחפים מוצרים באיכות בינונית ובמחיר מופקע, כשהם הודפים בעזרת רשת הקשרים שטוו במסדרונות השלטון כל ניסיון להתיר יבוא זול ומתחרה של מוצרי מזון איכותיים בנימוק הציוני הקדוש של 'הגנה על תוצרת הארץ'. באופן דומה, הארגונים הפמיניסטיים, ששמו לב כי יותר ויותר גברים ישראלים מעדיפים להתחבר עם נשים מחו"ל, מנסים לרתום את רשויות החוק על מנת למנוע את היבוא שמאזן במעט את מחיר השוק המופקע".

במאמר אחר יצא נגד החלטת העליון להכיר בתשלום למטפלת לצורכי ניכוי מס בנימוק ש"בעולם המודרני הבאת ילדים איננה אילוץ, וגם איננה 'זכות טבעית' אלא בחירה מודעת שעולה כסף ועלולה לפגוע בקריירה".

מהמרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון נמסר כי המרכז "אינו מתערב בהבעת דעה של מרצים – לא כחוקרים וכאנשי אקדמיה ולא כאנשים פרטיים. כך ראוי שינהג כל מוסד אקדמי במדינת ישראל. דעותיו של פרופ' חצרוני מייצגות אותו בלבד ואינן משקפות את הלך הרוח בקמפוס ובוודאי שלא את עמדת המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון".

אמיר חצרוני מסר: "מהפרסומים עולה שהאיש אושפז במחלקה פסיכיאטרית בזמן האחרון. המסקנה שלי מבלי להתיימר להיות פסיכיאטר היא שלא היה צריך לשחרר אותו. העובדה שמאז קום המדינה ועד היום הציתו עצמם רק שלושה אנשים, רק אחד מסיבות כלכליות, מלמדת ככל הנראה שהתגובה הזו אינה נורמטיבית".

כנשאל מדוע הוא בעד אישפוז פסיכיאטרי מתמשך על אף שהוא עולה למדינה כסף -- דבר המנוגד להשקפותיו -- ענה חצרוני שטיפול ב-90% כוויות עולה יותר.

חצרוני הוסיף שאינו מתבייש בדבריו ואינו חוזר בו, וביקש להדגיש שביטא אותם כאדם פרטי. "אבל אם כבר, במסגרת הקמפיין שלכם (עיתון "הארץ", ל"ל) נגד הפיכת אריאל לאוניברסיטה, אולי כדאי שתשימו לב עד כמה רחב חופש הביטוי והפלורליזם באריאל, הרבה מעבר לאחידות הדעות באוניברסיטאות אחרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ