פרשת האסיר איקס |

מיהו בן זייגר

זייגר למד בבתי ספר יהודיים במלבורן והיה חניך בשומר הצעיר. חבריו מספרים על בחור לא יציב שלא נראה מתאים למוסד. במשפחתו סירבו להתייחס

דן גולדברג, סידני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן גולדברג, סידני

בן זייגר, שעל פי התחקיר שהותר לפרסום , למד בבתי הספר קינג דיוויד וביאליק, בתי ספר יהודיים במלבורן, היה חניך בתנועת השומר הצעיר, בוגר תוכנית ההנהגה של "מכון" בירושלים וגר כמה חודשים בקיבוץ גזית. לאחר מכן עבד במשרד עורכי דין במלבורן והיגר לישראל בשנת 2000 תחת השם בן אלון, כך אמרו מכריו.

לזייגר היה דרכון אוסטרלי נוסף תחת השם בן אלן. בישראל התגורר עם אשתו ושני ילדיו. עם פרסום מעטים בקהילה היהודית הסכימו לדבר ומעטים הכירו את הפרשה.

חבר שהכיר את זייגר מקיבוץ גזית סיפר כי "הוא לא נראה לי כמו טיפוס יציב". לדבריו, "הוא לא נראה כמו מי שיכול להתאים למוסד". מכר אחר אמר כי "אני זוכר אותו מישראל. הוא היה בחור נחמד, מעט אבוד. שמעתי שהוא מת בישראל". הוא הוסיף כי "משפחתו חשבה שהוא מעבר לים בשירות המוסד, ואז קיבלו את המידע על התאבדותו. זה שבר את המשפחה".

סוכן המוסד, בן זיגייר. מתוך תחקיר ABC

אביו, ג'פרי זייגר, בכיר בארגון בני ברית, לא הגיב לשיחות טלפון. בן דודו, מרלו דובס, אמר כי "אין לי מה להוסיף". רב המשפחה, שמשון יורקוביץ, סירב לאשר או להכחיש את הפרטים. אחרים שהכירו את המשפחה אמרו שהוריו נשברו מהידיעה על מות בנם. "הם היו בהלם מוחלט, זה היה נורא", אמר ד"ר דני לם, בכיר בקהילה היהודית , שהוסיף כי אין לו מידע על המקרה.

"איש לא ידע מה הסיפור", אמר מכר אחר של המשפחה, "ההורים היו הרוסים, הם התנתקו מהכל לשנתיים". בכיר לשעבר בקהילה היהודית אמר כי "איש לא הכיר בכך שהתאבד. היו שמועות על כך שהיה במוסד, אבל סיפורו היה עטוף בסודיות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ