גדי סוקניק על עמנואל רוזן: "זה רק קצה הקרחון"

אשה המעידה כי רוזן הטריד אותה טלפונית סיפרה לגל"צ: "אמרתי לו 'אני לא מעוניינת בקשר איתך'. מאז, ובעיקר בלילה, החלו אינסוף טלפונים עם השפלות, קללות ואיומים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

העיתונאי גדי סוקניק מאשר את הטענות על התנהגותו הבלתי הולמת והמטרידה של המגיש עמנואל רוזן כלפי נשים צעירות שעבדו עמו לאורך השנים. "אני מוכן לשים את ידי באש שזה רק קצה הקרחון, ואלה רק מעשים בקצה הסקאלה – יש חמורים הרבה יותר", אמר סוקניק בראיון לגלי-צה"ל שהתקיים בעקבות חשיפת "הארץ". אשה המעידה כי רוזן הטריד אותה טלפונית לפני כ-12 שנה, עלתה אף היא לשידור וסיפרה: "בפירוש אמרתי לו 'אני לא מעוניינת בקשר איתך'. מאז, ובעיקר בשעות הלילה, התחילו אינסוף טלפונים עם השפלות, קללות ואיומים".

"לפני שנים, 12 שנה, משהו כזה, היתה נפוצה בארץ תוכנת צ'טים. שמה הוא פנה אל נשים", סיפרה האשה בתוכנית "עושים צהריים" עם יעל דן.

למה לא התלוננת?

"מי בכלל היה מקשיב לי? הוא איש בעל שם ומעמד ומי אני? המלה שלי מול המלה שלו זה מראש נידון לכישלון. כיוון שלא נעשתה פגיעה פיזית, מה כבר היה לי לומר. מראש מסתכלים עלייך עקום, ולכי תוכיחי".

לדבריה, "זה התחיל בצ'ט כשאני לא יודעת מיהו. אחרי כמה ימים הוא צלצל אליי ולא הסווה את קולו. הוא גם התהדר במה שהוא עושה. היתה לו מטרה אחת: הוא רצה שניפגש. אני לא רציתי כי לא התאים לי. דווקא בגלל שהוא היה איש תקשורת ולא רציתי את החשיפה. בפירוש אמרתי לו 'אני לא מעוניינת בקשר איתך'. הוא אמר לי 'היום אני מגיע אלייך'. אמרתי לו 'לא'. מאז, ובעיקר בשעות הלילה, התחילו אינסוף טלפונים, עם השפלות, קללות ואיומים".

תני דוגמאות?

"אני לא רוצה לחזור על המלים האלה. אבל כל המלים הקשות שאפשר להעלות על הדעת כדי להשפיל אשה. תוך כדי הוא היה מתאר מה היה עושה אילו היינו נפגשים. אני אומרת לו 'תפסיק זה מטריד, תפסיק להתקשר' וזה לא נפסק. הוא איים עליי 'אני אדאג שייקחו לך את הילדים, אני אדאג שלא תעבדי באף מקום'. אדם נורמלי, כשאומרים לו לא הוא ממשיך הלאה".

לדברי סוקניק: "תעשיית השמועות והמעשים האלה, ואני מדגיש המעשים, התנהלה לאורך שנים. אני מאשר את כל מה שטוענות העיתונאיות האלה. אני מוכן לשים את ידי באש שזה רק קצה הקרחון, ואלה רק מעשים בקצה הסקאלה – יש חמורים הרבה יותר. אחרי זה יגידו להן היתה התיישנות, תוכיחי למה ואיך, למה היא צריכה את כל החרא הזה? סמכי עליי שלא הייתי עולה לשידור אם לא הייתי יודע בוודאות שזה בגדר עובדות. יש הרבה מאוד מנהלים שעבדו בתקשורת וידעו. לא תמיד הכול, ובגדר שמועות, אבל עם השנים זה הלך והתברר שזה אמיתי ולמרות זאת המשיכו להעסיק אותו. התלוננתי, שאלתי למה, אבל אתה לא יכול לשפוך את דמו של מישהו, אף אחד לא הסמיך אותי. במקרים שזה עבר דרכי, בהחלט טיפלתי מיד. אף פעם לא התעלמתי מזה. היו גם אנשים שיודעים בוודאות שניגשתי אליהם ואמרתי להם: תגידו אתם השתגעתם? כשדמות מסוימת קבלה באוזניי עם דמעות בעיניים – אז טיפלתי בזה כמו שצריך". האזינו לענת סרגוסטי ולגדי סוקניק באייטם בנושא ב"קול ישראל":

במהלך סוף השבוע הודיעו חברת החדשות של ערוץ 10, הטלוויזיה החינוכית ותחנת הרדיו 103 רדיו ללא הפסקה, על יציאתו לאלתר לחופשה של רוזן. זאת בעקבות פניית תא העיתונאיות ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בדרישה לבדיקת עדויות על התנהגות בלתי הולמת ומטרידה לכאורה של רוזן כלפי נשים צעירות שעבדו עמו, כפי שנחשף בתחקיר "הארץ". בתחקיר נחשפו עדויותיהן של יותר מעשר נשים שעבדו עם רוזן במשך השנים, המתארות מסכת חיזורים אובססיבית תוך ניצול מעמדו. 

בכירים בערוץ 2 אישרו בסוף השבוע ל"הארץ" כי רוזן פוטר לפני כשלוש שנים מחברת החדשות של הערוץ על רקע התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת זוטרה. עוד נודע ל"הארץ" כי טרם העסקתו במקום עבודתו הנוכחי, חברת החדשות של ערוץ 10, נערך עמו בירור בצל השמועות על התנהלותו לכאורה – ובסופו הוחלט לגייסו בכל זאת.

רוזן עצמו אמר אתמול באמצעות ערוץ 10 כי: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות הודעתי על החלטתי לצאת לחופשה מהעבודה בערוץ עד אשר יסתיים תהליך הבדיקה היסודי – ותוסר העננה. אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".

חשפו את הסיפור - שרון שפורר וגילי איזיקוביץ

sharon.shpurer@haaretz.co.il || Gili.izikovich@haaretz.co.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ