לא נגענו |

קחו בחשבון את הלובסטר: מה שגריר ישראל בברזיל ניסה להסתיר בארוחה עם הנשיא?

עבודת כיסוי חובבנית של תמונה שהועלתה לטוויטר חשפה את המנה הסודית שאכל השגריר יוסי שלי לצד הנשיא ז'איר בולסונרו. שלי ניסה להסביר: "אכלתי דג סלמון בצבע דומה. אנשים לא יודעים לפרש דברים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שגרירות ישראל בברזיל פרסמה אתמול (שבת) תמונה של השגריר יוסי שלי סועד עם נשיא המדינה, ז'איר בולסונרו, בברזיליה. ומה אכלו השניים? השגרירות ניסתה להשחיר את המנות שהזמינו הנשיא והשגריר, אך עבודת הכיסוי החובבנית לא הצליחה להסתיר את הלובסטרים שעל הצלחות. 

"לפני משחק הקופה אמריקה בין ברזיל לפרו", נכתב בטוויטר, "בולסנרו והשגריר יוסי שלי אכלו ארוחת צהריים בברזיליה. הם יעקבו אחר המשחק ויאחלו בהצלחה לנבחרת בדרכה לתואר נוסף".

בראיון לחדשות 2 אמר שלי כי לא אכל את הלובסטר אלא הזמין דג סלמון שדומה למאכל ים. "שמתי את זה בצד", אמר. "שאלתי אם יש משהו אחר, ולקחתי דג סלמון, אגב, שזה גם דומה בצבע. מי שמכיר אותי שנים יודע שמעולם לא הזמנתי מאכלי ים במסעדה". לאחר מכן אמר: "אז כן אכלתי את השרימפס או לא אכלתי - לא אכלתי, חד משמעית לא".

שלי אמר עוד כי ניסה להתחשב ברגשות הציבור. "זה פשוט מאוד, אנשים לא יודעים לפרש דברים", אמר. "ניסיתי לא לפגוע באנשים ובסוף יוצא כאילו אני כן פוגע. אתה בארוחה פרטית ומגישים לך, אז מה תעשה? תגיד לו לא? תזרוק לו את זה? אולי היה טוב אם זה לא היה קורה, אבל זה לא מאפיל על מערכת היחסים - לא שלי ובטח לא של המדינה".

באפריל פורסם כי נציבות שירות המדינה בודקת התבטאות של שלי נגד יו"ר מרצ היוצאת, תמר זנדברג. הבדיקה נעשית לאחר שזנדברג התלוננה לנציבות ולמשרד החוץ על כך ששלי ייחס לה, לדבריה, "שנאת יהודים והתנהגות שאינה הולמת" בראיון בגלי צה"ל. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ