220 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש

מספר החולים במצב קשה עומד על 46, מהם 28 מונשמים. גנץ הורה להיערך לפתיחת בתי מלון נוספים לחולי קורונה. הממשלה אישרה את צמצום הסגר שהוטל על שכונות בטבריה לשלושה רחובות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תושבים באלעד, היום
תושבים באלעד, היוםצילום: AMMAR AWAD/רויטרס

220 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש. לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (רביעי), מספר החולים הפעילים הכולל הוא 5,520. מספר החולים במצב קשה עלה בשישה מאתמול ל-46. מספר המונשמים עלה באחד ל-28. עד כה החלימו 15,904 איש, 35 מהם מאמש. מספר המתים מקורונה לא השתנה מאמש, ונותר 308. לפי משרד הבריאות, 7,642 בדיקות התבצעו מאתמול.

השינוי היומי במספר הנדבקים מייצג את הפער בין מספרם הכולל העדכני למספר שדווח בתמונת המצב של משרד הבריאות בערב הקודם. אתמול אובחנו 459 נדבקים חדשים בתוך יממה - מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מאז 22 באפריל. 

על רקע העלייה בתחלואה בימים האחרונים, הורה שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, להיערך לפתיחת בתי מלון נוספים לחולי קורונה ולחסרי יכולת בידוד ביתי. היום פתח משרד הביטחון מלון נוסף המופעל על ידי פיקוד העורף בקיבוץ שניר, המיועד למשפחות. פיקוד העורף מפעיל כרגע שישה מלונות המיועדים לחולי קורונה ולאנשים שאינם יכולים לבודד את עצמם בביתם.

חיטוי מסגד בחברון, היוםצילום: AFP

ממשרד החינוך נמסר הערב כי מספר החולים במערכת החינוך עלה ל-860. עד כה נסגרו 210 מוסדות חינוך, ו-21,504 אנשי חינוך ותלמידים נמצאים בבידוד.  בתוך כך, הממשלה אישרה היום את צמצום הסגר שהוטל על שכונות בטבריה לשלושה רחובות בלבד: שפע חיים, דוד אלעזר וזלמן שזר. 

משרד ההקדשים הפלסטיני הודיע היום על ביטול תפילת יום השישי הקרובה בכל המסגדים בגדה המערבית, על רקע העלייה במספר החולים בשטחי הרשות הפלסטינית. הביטול מתייחס אך ורק לתפילת יום השישי שמתקיימת בשעות הצהריים, ושאר התפילות יתקיימו כסדרן. במשרד הסבירו כי ההחלטה נבעה מכך שתפילות יום השישי הן לרוב המוניות, ולכן הן מעלות את הסיכון להידבקות. ההחלטה אינה כוללת את מסגד אל-אקצא בירושלים, ועוד לא ברור אם הוואקף יקבל החלטה דומה או שהתפילה ביום שישי תתקיים כרגיל.

ממשרד הבריאות הפלסטיני נמסר כי ביממה האחרונה אובחנו 159 נדבקים חדשים בנגיף - 128 מהם באזור חברון. עוד נמסר כי ארבעה החולים מאושפזים ומונשמים, מהם שלושה שמצבם הידרדר ביממה האחרונה. בין הנדבקים גם 13 איש מכפר עקב, 11 מבית לחם ושלושה משכם. בעקבות העלייה במספר החולים בכמה מחוזות - בהם חברון, בית לחם וטול כרם - אישרו מושלי המחוזות תקנות המונעות קיום חתונות. לפי הנתונים, מספר החולים הפעילים בגדה ובמזרח ירושלים עמד היום בבוקר על 898. ברצועת עזה מספר החולים הפעילים נותר כשהיה - 15.

במקביל, חלה עלייה במספר החולים גם ביישובים הערביים בישראל. לפי דיווח של ועדת החירום הערבית, ביממה האחרונה אובחנו 65 נדבקים חדשים ביישובים ערביים, ומספר הנדבקים הגיע ל-1,733 (לא כולל ערים מעורבות ומזרח ירושלים). לפי הנתונים, מתחילת השבוע אובחנו 99 נדבקים, כשמוקדי התחלואה המרכזיים הם עדיין היישובים הערבים בנגב. מחר יקיימו חברי כנסת מהרשימה המשותפת וראשי רשויות שיחה עם מנכ"ל משרד הבריאות, על מנת לקדם שוב תוכנית להפעלת תחנות בדיקה ביישובים הערביים, וכן להגביר את קצב הבדיקות.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ