נתניהו: אם לא נראה גישה אחרת מכחול לבן, זה יוביל לצערי לבחירות

רה"מ אמר כי אם כחול לבן תשתף פעולה ולא תהווה "ממשלה בתוך הממשלה", יוכלו להמשיך לעבוד יחד. כחול לבן: "מי שמפר הסכמים, תוקע מינויים ומונע את תקציב המדינה ממניעים פוליטיים כבר חודשים זה נתניהו"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וגנץ בכנסת, ביוני
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (חמישי) כי אם כחול לבן לא תשנה את גישתה, יתקיימו בחירות. "אם אנחנו נראה גישה אחרת מכיוונה של כחול לבן ושיתוף פעולה במקום ממשלה בתוך הממשלה, אנחנו נוכל להמשיך לעבוד יחד", אמר בקבלת הפנים לטיסה המסחרית הראשונה מדובאי לישראל, "אם לא, אני חושב שכל אחד מבין שזה מוביל לצערי לבחירות. אני הייתי מעדיף שנהיה מאוחדים".

מכחול לבן נמסר בתגובה כי "מי שמפר הסכמים, תוקע מינויים ומונע את תקציב המדינה ממניעים פוליטיים ואישיים כבר חודשים זה בנימין נתניהו. לא סתם בכל סקר רוב מוחץ של הציבור מאשים את נתניהו בהליכה הצפויה לבחירות - כי זו אמת. אם לא היה משפט - היה תקציב".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ הודיע ביום ראשון על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לפרשת הצוללות, ועורר סערה במערכת הפוליטית. גנץ אמר כי הוועדה, בראשות הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר ושופט בית המשפט המחוזי בתל אביב בדימוס אמנון סטרשנוב, צפויה להתחיל לפעול עוד בשבוע הבא או בזה שאחריו. הדו"ח הסופי על ממצאיה צפוי להיות מוגש בעוד כארבעה חודשים. כחול לבן רואה במינוי ועדת הבדיקה הזדמנות ללחוץ על נתניהו, כמענה להתנהלותו כלפי המפלגה, סירובו לאשר את תקציב המדינה, הקפאת המינויים הבכירים והאיום המתמיד שלו בבחירות מוקדמות. 

נתניהו תקף את גנץ בחריפות על ההחלטה, ואמר: "אני חושב שזו בושה שגנץ משתמש בצה"ל ככלי לניגוח פוליטי". לדבריו, "גנץ מינה ועדה תפורה בראשות מי שאמר שראש הממשלה צריך להתפטר. מעניין מאוד מה תהיה מסקנתו". ראש הממשלה הוסיף כי מטרת הוועדה היא "להביא מסקנה תפורה מראש, רק כדי לקושש קולות", והאשים את יו"ר כחול לבן כי "אף שר ביטחון לא עשה שימוש פוליטי כל כך בוטה בצה"ל כמו שעשה גנץ".

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי אמר השבוע כי גנץ חצה קו אדום כשהחליט להקים את ועדת הבדיקה, וכי מה שהניע אותו לעשות זאת הם שיקולים פוליטיים. לדברי דרעי, הקמת הוועדה "תהפוך את קודש הקודשים של צה"ל לחלק מתעמולת בחירות פוליטית ולחשיפת מידע מסווג וסודי בהדלפות לכלי התקשורת". הוא הוסיף כי הוא תמך בהקמת ממשלת האחדות, אך לדבריו, "לאור ההתנהגות בזמן האחרון, אני בספק אם יש הצדקה ותועלת להמשיך בשותפות הזו". דרעי קרא לגנץ לחזור בו מההחלטה להקים את הוועדה "ולהתמקד אך ורק בטיפול בקורונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ