גדי קינדה, בן 18 - דברים שיעשו את 2012 - הארץ
גדי קינדה, בן 18
משה הרוש
29/12/2011 | 12:00
שחקן הכדורגל מאשדוד צורף השנה לקבוצת הבוגרים בליגת העל

ג'קי בן זקן לא היה זקוק לזמן רב כדי להבין מה גדל אצלו על הדשא. הבעלים של מועדון הספורט אשדוד שמע את הקולות מסביב, שפיזרו שבחים על ילד ממוצא אתיופי שמלהטט במחלקת הנוער, והחליט לראות במו עיניו. הכישורים של גדי קינדה צדו מיד את עיני הבוס. "הוא ראה אותי וכנראה נדלק עלי", אומר קינדה. "הוא כנראה ראה את הפוטנציאל שלי, את הכישרון שבי, והרגשתי שהוא סומך עלי. אחרת לא הייתי מגיע לבוגרים של הקבוצה כבר בגיל הזה".

הגיל הזה הוא עוד לא 18 (רק במארס ימלאו לקינדה 18 שנים), וכבר תפס הכדורגלן הצעיר מקום מכובד בקישור של קבוצתו, הממוקמת בצמרת ליגת העל בכדורגל. בילדותו זיהו מאמניו את יכולתו על המגרש, וסימנו אותו במארקר זוהר כמי שיגיע רחוק. בן זקן לקח אותו תחת חסותו, העניק לו מטרייה כלכלית והפך בעבורו את המועדון לחממה מפנקת. "ג'קי הוא הדמות הדומיננטית בחיים שלי, לא רק בכדורגל", אומר קינדה. "הוא תומך בי בכל דבר".

יום יבוא, מאמינים באשדוד, וההשקעה תניב תשואה אמיתית. בינתיים, קינדה מתבשל בקבוצה הבוגרת וסולל בצעדים מדודים את הדרך לקריירה מבטיחה. "כרגע החלום שלי זה רק להצליח בבוגרים", הוא מצטנע ומציב מטרות ריאליות. "לא חושב בשלב הזה בכלל על אירופה, רק לתת כמה עונות טובות באשדוד ולהצליח עם הקבוצה. אין לי חלומות גדולים, בינתיים".

כשהיה בגיל שלוש עלה קינדה עם משפחתו מאתיופיה ("לא זוכר משם כמעט כלום") ונחת היישר באשדוד. את הכדור אהב מהרגע שגילה אותו לראשונה. אחיו הגדול ראה אותו מלהטט בשכונה עם חבריו וידע שאסור לתת לביצועים שלו להתבזבז על שטחי האספלט. "הוא לקח אותי בגיל שבע לאימון בילדים של אשדוד", נזכר קינדה, "ומאז התחלתי להתגלגל עם הכדורגל. הכדורגל היה הכל בשבילי. בכל זמן פנוי הייתי משחק, בהפסקות בבית הספר, אחרי הלימודים. במועדון התאקלמתי טוב ומהרגע הראשון נתנו לי תחושה של בית. אין ספק שהעובדה שראו שאני מוכשר עזרה לי להתאקלם".

גם נבחרות הנערים לא החמיצו את הקשר הצעיר והלבישו אותו במדים הלאומיים. עד גיל הנוער הוא "התנדנד" בנבחרות, בין הדשא ליציע. בנוער כבר קיבע את מעמדו והפך לחוליה דומיננטית בהרכב. "רק בגיל 16 התחלתי להבין שזה לא רק תחביב בשבילי", הוא מספר. "בגיל הזה היה אפשר באמת לראות אם זה בדרך להיות קריירה. הבנתי שאני טוב בזה, שאני יכול להצליח. הייתי שחקן דומיננטי מאוד בקבוצת הנוער והאמנתי ביכולות שלי".

בקיץ האחרון הזניק אותו המאמן יוסי מזרחי לבריכה של הגדולים. "היו לי חששות בהתחלה", סיפר קינדה, "לא ידעתי אם אזכה בכלל לדקות משחק, בטח שלא ציפיתי להיות שחקן הרכב כבר בשנה הראשונה בבוגרים. במחנה האימונים בקיץ הוכחתי את עצמי וזכיתי באמון של המאמן. יש לי עוד הרבה מה לשפר, בעיקר להתחזק מבחינה פיסית. אני רק בתחילת הדרך".

3
 
הוספת תגובה

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

אנא המתן...