בכיר בתנועה הקיבוצית: הותקפתי על ידי רעולי פנים ביצהר

במועצה האזורית שומרון טענו כי יואל מרשק שליווה חקלאים פלסטינים בעונת המסיק הגיע לעשות פרובוקציה. לדבריו, צמיגי רכבו נחתכו ויודו לעברו אבנים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירה הס
עמירה הס

רעולי פנים ביצהר תקפו אתמול (ראשון) את יואל מרשק, ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית, כאשר התארח בסוכת ההתנחלות, כך סיפר מרשק ל"הארץ". צמיגי מכוניתו נחתכו ורעולי פנים יידו עליו אבנים לעיני חיילי צה"ל. מרשק וחבריו מהתנועה הקיבוצית נאלצו לעזוב ברכב חלופי, בליווי צבאי כבד. בכוונתו להגיש מחר תלונה במשטרת אריאל. לפי ערוץ 7, במועצה אזורית שומרון טוענים כי מרשק ניסה לפרוץ לסוכת בית הכנסת ובא לעשות פרובוקציה.

מרשק וקבוצה של פעילים מתנועתו מלווים חקלאים פלסטינים בעונת המסיק באזורים הסמוכים להתנחלויות. מרשק ואנשיו גם מקיימים שיחות קבועות עם מתנחלים, לדבריו, כדי "להנמיך להבות ולחולל שיח, ולאפשר למסיק לעבור בשקט". מחר בכוונתו גם להיפגש עם אברי רן מההתנחלות איתמר (מאחז גבעות עולם), הנחשב לאחד ממנהיגי נוער הגבעות.

מרשק סיפר כי הוא וארבעה מפעילי התנועה סיירו אתמול בבוקר באזור השומרון ומכיוון שאחת הפגישות שנקבעו נדחתה, הוא התקשר לרב אליהו פרג'ון מיצהר, שאותו הכיר בסדנאות דיאלוג, והציע לבקרו לכבוד החג. בסביבות השעה 12 בצהריים, אחרי שהיה בסוכת בית הכנסת כשעה וחצי, אחד מתושבי יצהר קרא לו החוצה, כדי שיראה את ארבעת הצמיגים החתוכים. אז ניגש אל מרשק אדם מבוגר, תושב ההתנחלות, שיעץ לו לעזוב מיד את המקום, פן יקרה משהו. בינתיים, דבר החבלה במכונית הגיע לאוזני הצבא – ולמקום הגיעו חיילים, בפיקוד סמג"ד מגדוד שריון 75 בחטיבה 7.

יצהר. הכיתוב בערבית נמחק. מרשק טוען כי הותקףצילום: הדר כהן

מרשק דיווח לסמג"ד על אזהרת התושב המבוגר, והסמג"ד אמר שיזעיק כוחות נוספים. לפני שאלו באו, כעשרה רעולי פנים התקרבו למרשק וחבריו, אבל החיילים הרחיקו אותם. כשהגיעה תגבורת חיילים, אומר מרשק, "התחיל מטח אבנים. אני הייתי במרחק 40 מטרים מבית הכנסת והם זורקים עלי ועל הרכב אבנים גדולות". לא היו נפגעים ואף אחד ממיידי האבנים לא נתפס. בצאתם בכלי רכב חלופי, שישה ג'יפים צבאיים ליוו אותם - שלושה מקדימה ושלושה מאחורה, כאשר עשרה חיילים מלווים את הרכב בריצה משני צדיו. אבן אחת פגעה ברכב החלופי, אמר מרשק והוסיף כי לדעתו אנשי יצהר יודעים היטב מי הם אותם נערי גבעות. "אין לי טענות לאנשי יצהר ולצבא אבל יש לי תחושה שמתעלמים מנוער הגבעות, שחוששים מהם", סיכם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ