גדי סוקניק מסר עדות במשטרה בפרשת עמנואל רוזן

העיתונאי, עמיתו לשעבר של רוזן, מסר את עדותו במסגרת בדיקה שעורכת המשטרה לקראת האפשרות של פתיחה בחקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העיתונאי והמגיש גדי סוקניק, עמיתו לשעבר של עמנואל רוזן, מסר אתמול (שלישי) עדות בפני חוקרי משטרה. סוקניק תושאל במסגרת הבדיקה שעורכת המשטרה בעקבות חשיפת עדויותיהן של נשים נגד רוזן ולקראת פתיחה אפשרית בחקירה.

סוקניק היה מהראשונים להתבטא בפרשה, עוד לפני חשיפת שמו של רוזן במסגרת תחקיר "הארץ", בשישי האחרון. לפני שבוע, לאחר שתא העיתונאיות פרסם קריאה רשמית לנשים שהוטרדו לכאורה על ידי "איש תקשורת בכיר", להתלונן, הופיע סוקניק לצד העיתונאית הדס שטייף בתוכנית הבוקר בערוץ 2. השניים לא חשפו את שמו של רוזן, אולם סוקניק, שזומן לתוכנית בנסיבות אחרות אך השתתף בדיון, אישר את הטענות ואמר גם כי: "כל המנהלים, כולם ידעו כל הזמן".ביום ראשון, לאחר חשיפת שמו של רוזן באתר "הארץ", התראיין סוקניק בתוכנית הרדיו "סדר יום". "אני מוכן לשים את ידי באש שזה רק קצה הקרחון", אמר סוקניק לקרן נויבך, המראיינת. "ואלה רק מעשים בקצה הסקאלה. יש חמורים הרבה יותר (...) לא הייתי עולה לשידור אם לא הייתי יודע בוודאות שזה בגדר עובדות".

פרקליטו של רוזן, עו"ד ליאור אפשטיין, נשאל אתמול בראיון לגלי צה"ל האם העיתונאי זומן לחקירה. "אני לא יודע על חקירה, אני לא יודע שזומן", ענה אפשטיין. "זה גם מה שהמשטרה מדווחת כרגע. שהעניין נמצא באיזה מין יצור כלאיים שנקרא 'בדיקה'". לדבריו, רוזן "בהחלט זוכר עשרות בנות שהוא היה איתן בהתקשרות ובתקשורת... הוא לא זוכר אירוע שחצה איזשהו קו... הרי אנחנו מדברים על פרשנות סובייקטיבית של חיי היומיום". ל"הארץ" נודע כי בנוסף לפרקליטיו, שכר רוזן בסוף השבוע האחרון גם את שירותיו של יועץ התקשורת רונן משה - מי ששימש בתקופת הבחירות כיועץ התקשורת של מטה "ישראל ביתנו".

בסוף השבוע האחרון הודיעו חברת החדשות של ערוץ 10, הטלוויזיה החינוכית ותחנת הרדיו 103 רדיו ללא הפסקה, על יציאתו לאלתר לחופשה של רוזן. זאת בעקבות פניית תא העיתונאיות ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בדרישה לבדיקת עדויות על התנהגות בלתי הולמת ומטרידה לכאורה של רוזן כלפי נשים צעירות שעבדו עמו, כפי שנחשף בתחקיר "הארץ". בתחקיר נחשפו עדויותיהן של יותר מעשר נשים שעבדו עם רוזן במשך השנים, המתארות מסכת חיזורים אובססיבית תוך ניצול מעמדו.

עמנואל רוזן, ארכיון

בכירים בערוץ 2 אישרו מוקדם יותר השבוע כי רוזן פוטר לפני כשלוש שנים מחברת החדשות של הערוץ על רקע התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת זוטרה. עוד נודע ל"הארץ" כי טרם העסקתו במקום עבודתו הנוכחי, חברת החדשות של ערוץ 10, נערך עמו בירור בצל השמועות על התנהלותו לכאורה – ובסופו הוחלט לגייסו בכל זאת.

רוזן עצמו מסר בתגובה לטענות כי: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות הודעתי על החלטתי לצאת לחופשה מהעבודה בערוץ עד אשר יסתיים תהליך הבדיקה היסודי – ותוסר העננה. אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ