במקרה הכי גרוע, העולם ייחרב

בסיביר מציעים ערכות אפוקליפסה, בנאס"א מרגיעים ובסין עוצרים "מפיצי שקרים". בני המאיה בטוחים: הלילה יגיע סוף העולם. השאלה היא במה נאמין החל ממחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במשך חודשים הם הזהירו כי זהו, סוף העולם מגיע. חלקם מסרו את נכסיהם, אחרים נסעו לבלות עוד קצת עם יקיריהם. הם היו משוכנעים כי כאשר יעמדו המחוגים על השעה שש בערב, הם כבר לא יהיו עמנו, לפחות לא בעולם הזה. ואולם, שנה וחצי חלפה מאז שהתבדתה נבואתו של הרולד קמפינג, אז בן 89, כי ב-21 במאי 2011 – בדיוק 7,000 שנים לאחר המבול התנ"כי - יעלו לשמיים 200 מיליון בני אדם, והנה נבואה אפוקליפטית חדשה, אך ככל הנראה לא אחרונה, תופסת את הבמה. 

עוד בנושא סוף העולם במדור המיוחד באתר "הארץ"

הלילה בחצות זה יקרה, הם בטוחים. סיומו של לוח השנה של בני שבט המאיה יהיה גם קיצו של העולם אותו אנו מכירים, ולצורך כך צריך להתכונן בהתאם. בסיביר, החלו חנויות בעיר טומסק למכור ערכות אפוקליפסה, הכוללות בין השאר חבילת סרדינים, קופסת גפרורים, תרופות, מחברת עם כיתוב "הערות לעתיד" וכמובן – וודקה, רק למקרה שכל השאר לא יעזרו כשיגיע הרגע. גם בבירה מוסקווה לקחו ברצינות את המשבר המתגלגל לפתחו של כדור הארץ והמשרד הממשלתי המטפל במצבי חירום הוציא הודעת הרגעה ואף טען כי יש לו "שיטות לפיקוח על הנעשה בכדור הארץ", והוא יודע בוודאות כי סוף העולם אינו קרוב.

10 מתוך 10 |
ששת ימי החגיגות לציון סוף לוח השנה
1 מתוך 10 |
טקס האש הקדושה חגיגות סוף השנה של בני המאיה
2 מתוך 10 |
תיירים מטפסים על מקדשי הפרמידה של בני המאיה

ולמי שנוטה לפקפק באמינות הדיווחים המגיעים מהקרמלין? אפילו סוכנות החלל האמריקאית נאס"א - שבימים כתיקונם מתעסקת באין-סופיותו של החלל – התגייסה למערכה להרגעת תושבי הכוכב הקטן, כדור הארץ, ומספרת לכל מי שרק מוכן לשמוע שהוא עדיין רחוק ממסירת נשמתו לבורא.

ועדיין מתברר שיש כאלה שאינם משתכנעים. וכך בסין נאלצו בסוף השבוע האחרון השלטונות לעצור כ-500 בני אדם, חברי כת המכונה "כנסיית האל הכל יכול" באשמת "הפצת שמועות שקריות". זאת לאחר שבימים שקדמו לכך התקיימו כמה וכמה עימותים בין חברי הכת לכוחות הביטחון. ליתר ביטחון בנה איכר מקומי שבעה תאי הצלה עשויים פלדה ובהם כל הנדרש להישרדות בעולם הזה. בניגוד לתיבת נח, כאן כנראה חשבו רק על בני האדם. 

ואולם, החגיגה האמיתית צפויה במגרש הביתי של בני המאיה, עיירה נידחת במקסיקו הנקראת "שול" ומשמעות שמה הוא "סוף". הרי מה יותר סמלי מציון סוף העולם במקום זה. ככלל, אם במקרה העולם בכל זאת לא ייכחד, המרוויחות העיקריות מכך יהיו ערי המאיה הקדומות. כך, במקרה של אזור העיר הקדומה טיקל בגואטמלה, שבה חדרי המלון והאכסניות בתפוסת שיא. עם זאת, עדיין לא ברור אם אנשי ענף התיירות המקומית יוכלו ליהנות מן השפע הזה ביום שלמחרת.

גם אירופאים שאינם מוכנים לשבור את כל תוכניות החיסכון שלהם בעבור נסיעה לדרום אמריקה ליום הגורלי, מצאו אתר סמלי, אולי אף יותר מכך. על פי המסורת, כפר זעיר בדרום צרפת העונה לשם בוגארש יהיה המקום היחיד שבו העולם ימשיך להתקיים גם מחר. כהכנה לנהירת ההמונים, התפרסו במקום כוחות רבים של משטרה וצבא, רק ליתר ביטחון.

כמעט 13 שנים לאחר שהעולם הצליח לשרוד את באג 2000, ארבע שנים וחצי לאחר שהוסר האיום מיצירת חור שחור על ידי מאיץ החלקיקים שיבלע את כדור הארץ - ולפני עשרות אם לא מאות נבואות חדשות לסוף העולם – לא נותר אלא להמתין למחר בבוקר ולראות אם השמש שוב זורחת, או שלא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ