סוף העולם: הגאדג'טים והאפליקציות שיעזרו לשרוד את האפוקליפסה

היא לא תגיע הלילה, אבל אם אתם בכל זאת רוצים לשרוד בעולם מלא זומבים, לשתות מים מזוהמים או רק לדעת איך חובשים פצע - יש למי לפנות

עודד ירון
עודד ירון

אתם יודעים, אני יודע, ורוב האנשים עם קצת שכל בראש יודעים, שלא יקרה כלום היום ב-24:00. המצוק המסוכן היחידי המתקרב אלינו אינו סוף לוח השנה של המאיה (עם כל הכבוד לסרט האסונות התורן), אלא המצוק הפיסקלי בארה"ב. זה לא מפריע לאתרי טכנולוגיה להמליץ על שלל גאדג'טים ואפליקציות שיעזרו לכם לשרוד אחרי בוא האפוקליפסה.

הנה רק כמה מההמלצות:

באפוקליפסה ודאי לא יהיה לכם חשמל לסמארטפון, אז אם אתם רוצים לתקשר עם שאר העולם (שגם לו לא יהיה חשמל), או לפחות לשחק באנגרי בירדס, כדאי שיהיה לכם מקור חשמל חלופי, כמו למשל  BioLite CampStove - גזייה שבעוד אתם מבשלים עליה היא הופכת את החום לחשמל וטוענת לכם את הסמארטפון.

129 דולר (485 שקלים)

לחלופין אפשר לנסות את Crosskase Solar 15, תיק שיציע לכם די מקום לקצת ציוד, וכולל פאנל סולרי שיטען לכם את הטלפון וגאדג'טים נוספים.

140 ליש"ט (855 שקלים - לא כולל משלוח)

אם אתם מסתפקים רק בפאנל הסולרי אפשר לנסות את JuiceBar Portable Solar Charger.

50 דולר ( 188 שקלים) ב-ThinkGeek

עוד אפשרות הוא ב-Eton FRX, רדיו שנטען במנואלה ומספק גם חשמל לסמארטפונים. הוא כולל מצב Alert שבו הוא מכוון לקבל התרעות מזג אוויר. הוא גם יכול להיות מופעל על סוללות AAA רגילות או להתחבר בכבל USB.

60 דולר (225 שקלים)

לתקשר גם בלי סמארטפון

מי שבכל זאת רוצה לשמור על קשר יכול לנסות את מכשירי הקשר של מוטורולה MH230R שממליצים עליהם בניו יורק טיימס. הם מבטיחים טווח של יותר מ-35 ק"מ.

50 דולר ( 188 שקלים) באמזון

לשתות מים נקיים למרות הכל

קריסת מערכות התשתית ודאי תביא עמה זיהומים מזיהומים שונים, וגם מקורות המים שלנו יהיו מסוכנים. לכך בדיוק נועדו הבקבוקים והג'ריקנים של LIFESAVER, שכוללים מסנני פחם פעיל שיילחם בבקטריות, בווירוסים ובשאר חברים קטנים לא סימפתיים.

הבקבוק עולה 100 ליש"ט (600 שקלים)

מחיר הג'ריקן מתחיל ב-167 ליש"ט (1,020 שקלים)

ואפשר גם להסתפק בטבליות יוד שעולות בארץ כמה עשרות שקלים.

הכל כלול במלחמה בזומבים

אם להאמין לתרבות הפופולרית, אחרי עידן הערפדים שאיים עלינו, האיום המסוכן ביותר בימינו הוא של הזומבים. אנחנו חייבים להצטייד בהתאם. לכך בדיוק נוצרה ערכת Zombie Survival Kit, שמכילה אינספור דברים שיצילו אתכם ברגע האמת. יש שם גרזן שיעזור לכם לקחת אתכם כמה זומבים לפני שההמון יכריע אתכם, אבל גם בשר זומבי מיובש (סביר להניח שאחוז הזומבי במנה נושק לאפס), סרט הדבקה וערכת הישרדות בקופסת סרדינים שיש בה כמה דברים מועילים כמו אמצעי להדלקת אש, מלח וסוכר ועוד אמצעים.

יש רק בעיה אחת: לא מעט אנשים כבר התכוננו כנראה לסוף המתקרב, והערכה אזלה מהמלאי. נקווה שהזומבים יחכו שבוע עד שלושה.

80 דולר (300 שקלים) ב-ThinkGeek

אתם יכולים לנסות אם כן ערכה אחרת, שמתמקדת פחות בזומבים, כמו הערכה של בר גרילז, שהוכיח שאפשר להיות "השורד האולטימטיבי" גם במבטא בריטי. בערכה יש בין השאר אולר, שמיכת הישרדות, ערכת דיג וערכת תפירה.

55 דולר (206 שקלים)

מדריכי הישרדות בכיס

מי שרוצה לדעת איך שורדים במצבים קשים, ודאי יוכל להיעזר באפליקציית מדריך ההישרדות של צבא ארה"ב.

חינם לאנדרואיד
2 דולר לאייפון ולאייפד

הצלב האדום הבריטי מציע אפליקציית עזרה ראשונה שתדריך אתכם בטיפול ראשוני בבעיות רפואיות כמו מכות, שברים, כוויות וכו'. ממולץ לפנות גם למי שמבין בזה, במקרים רפואיים.

Red Cross first aid app

מובן שאי אפשר בלי אפליקציית זומבים. גם ה-Zombie Survival Handbook Lite ידריך אתכם בעזרה ראשונה והישרדות, אבל הוא כולל מידע על כלי נשק וקרב פנים אל פנים.

לאנדרואיד

לאייפון

תגובות