רות, סוף? |

גולשי "הארץ" מקווים שהאפוקליפסה תעלים את המינוס בבנק

בין תקוות להחלפת השלטון לפקפוק בתחזית בני המאיה, חברי הפייסבוק והמערכת שיתפו בחלומות ובמשאלות ליום שאחרי סוף העולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לקראת סוף העולם הצפוי היום (שישי), לפי אמונת בני המאיה, שאלנו את חובבי "הארץ" בפייסבוק מהו לדעתם הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות, אם העולם אכן יגיע לקצו. התשובות שקיבלנו נגעו הן למשאלות הפרטיות של הגולשים והן לתקוותם בנוגע למצב בישראל בתחומי חיים שונים.

מיכל ואליאס הביעו תקווה שהמינוס בחשבון הבנק שלהם ייעלם בסוף העולם, ואילו אורה סיפרה שהיא מייחלת לכך שהכנרת תתמלא. דני כתב שהוא מקווה שתיבנה תיבת נוח שנייה, שהקברניט שלה יהיה ראש הממשלה בנימין נתניהו. עודד וגולשים נוספים הביעו מיאוס מהממשלה וקיוו שסוף העולם יסמן את קץ כהונתה. עמית קיווה שישראל לא תהפוך לתיאוקרטיה, "כמו שהגורל חוזה לה", כלשונו, וצילה קיוותה שבעקבות סוף העולם יוחזרו המהגרים לאפריקה. מגי קיוותה שסוף העולם ישים קץ לטבח שביצע אסד באזרחיו. 

סוף העולם 2012: סיקור נרחב באתר "הארץ"

יואל ייחל לכך שלמרות תחזית בני המאיה, העולם לא יבוא על קצו, וגיל ביקש שהלווייתנים לא ייכחדו. חגי הביע תקווה כוללת שסוף העולם יסמן את קץ כל הדברים השליליים בו וישאיר רק את הטובים. חן הביע חשש מכך שבגלל סוף העולם הוא לא יתגייס, לא יצביע בבחירות ולא יקים משפחה. ליג', לעומתו, הסתפק בבקשה שהעולם ייחרב כליל. "מה יש לי להפסיד?", שאל. 

עמית קראה את הכתבה על עולי הרגל להר בוגארש בדרום צרפת, שהשמועות אומרות כי האפוקליפסה תפסח עליו וחייזרים ינחתו מחר על פסגתו ויצילו את בני האדם, והגיבה בחריפות. "מי ייתן וחייזרים יקחו את חבורת ההזויים הזאת אתם", כתבה. ואילו עומרי הטיל ספק באמיתות המועד האימתני. "האם ניתן לסמוך על שבט המאיה?", תהה, "אני לא רוצה לטרוח ולהתכונן לסוף העולם לחינם". אילן השיב לו כי "העולם ייחרב בכל מקרה ובעתיד הקרוב". נועה הביעה התנגדות נחרצת להתנהלות לפי לוח השנה של המאיה. "אני הולכת לפי לוח השנה הישראלי כי אני ישראלית גאה", כתבה, "כאן בישראל נולדתי ולא בשבט המאיה, ולדעתי העולם עוד נמשך. לא מאמינה בכלל בכל הבולשיט הזה של סוף העולם".

כמה מהגולשים הפתיעו בבקשותיהם האישיות. נחום קיווה כי דווקא בסוף העולם יהיה מי שיאכוף את ההנחיה בשלט "נא לשמור על השקט", וקרולין רצתה שבעקבות סוף העולם ישובו וישודרו העונות המוצלחות של הסדרה המצוירת "היה היה". דניאל ייחל כי קבוצת ריאל מדריד לא תנצח יותר, ושלא יהיו יותר תוכניות ריאליטי או שירים מזרחיים. גם משאלתה של מערכת אתר "הארץ", כפי שהופיעה בעמוד הפייסבוק, התייחסה להתרחשויות על המסך הקטן ובייחוד למשבר בשוק התקשורת, וייחלה לכך שצופי הטלוויזיה בתקופה הזאת לא יהיו עדים לסגירת ערוץ 10.

במשאל שנעשה בין עורכות ועורכי החדשות של "הארץ" הועלו עוד כמה משאלות,  בעקבות אירועי החודשים האחרונים. אחד העורכים קיווה כי הפועל תל אביב תזכה באליפות המדינה בכדורגל. אחר קיווה שהשחקנית לינדזי לוהן תעבור לחיות במנזר. עורך נוסף ביקש שלא יועלו לרשת עוד סרטוני מחווה לקליפ ה"גנגנאם סטייל", ואחר ביקש שלא יצולמו עוד שני פרקים לסדרת סרטי "ההוביט".

היו גם מי שביקשו שסערת תכנון הספרייה הלאומית תגיע לקצה ושהשופטים בתוכנית "מאסטר שף" לא יגרמו למתמודדים לבכות. אחרים קיוו שבג"ץ לא יידרש להכריע בעניין פסילות של מועמדים ומפלגות על ידי ועדת הבחירות המרכזית. 

עוד משאלות?

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ