הזמר ארקדי דוכין יוזם מופע תמיכה בעם הסורי

דוכין פנה לשר החוץ ליברמן וביקש סיוע בארגון מופע רוק שכל הכנסותיו יועברו לידי המורדים בסוריה לרכישת מזון ותרופות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הזמר והמלחין ארקדי דוכין פנה לפני כמה ימים לשר החוץ אביגדור ליברמן וביקש סיוע בארגון מופע רוק למען העם הסורי, שכל הכנסותיו יועברו למורדים בסוריה לצורך רכישת מזון ותרופות. מקור בכיר במשרד החוץ ציין כי ליברמן ובכירי משרדו שוקלים את הרעיון בחיוב, כחלק ממהלך רחב יותר של הבעת תמיכה ישראלית פומבית במרד נגד הנשיא בשאר אל-אסד וגינוי לטבח שמבצע המשטר הסורי.

מקור במשרד החוץ ציין כי בשבוע שעבר, אחרי שפורסמה הודעה לעיתונות לפיה שר החוץ מציע להגיש סיוע הומניטארי לעם בסוריה, התקבלה בלשכת שר החוץ שיחת טלפון מהזמר ארקדי דוכין. האחרון הציע לגייס שורה של אמנים ישראלים מובילים למופע תמיכה בעם הסורי.

בלשכת ליברמן לא פסלו את הרעיון על הסף ואף העבירו אותו לקבלת חוות דעת של גורמי המקצוע שעוסקים בסוגיה הסורית במשרד החוץ. "הרעיון נבחן בימים אלה בחיוב יחד עם רעיונות נוספים לסיוע לעם הסורי", אמר מקור במשרד החוץ.

ארקדי דוכיןצילום: איליה מלניקוב

עשו לנו לייק וקבלו את החדשות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

דוכין עצמו אישר שהוא בקשר עם לשכתו של ליברמן, אך סירב להרחיב בנושא. בתגובה לשאלת "הארץ" הוא ציין כי עדיין אין תאריך לקיום המופע והנושא נמצא עדיין בתחילת דרכו. "הצעתי את זה ממקום אנושי והומניטארי", אמר דוכין.

בחודשיים האחרונים מוביל ליברמן קו פעיל יותר בכל הנוגע לתמיכה במורדים בסוריה. אל מול גינויים רפים בלבד של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ליברמן התבטא בחריפות נגד אסד, קרא לו להתפטר ואף הציע סיוע לפליטים סורים שיברחו לאזור הגבול עם ישראל.

בשבוע שעבר הנחה ליברמן את אנשי משרדו לפנות לארגון הצלב האדום ולהציע העברת סיוע הומניטארי מישראל לאזרחי סוריה. נציגי הצלב האדום השיבו כי לאחר שיבחנו הצרכים, תועבר לישראל תשובה מפורטת. בסוף השבוע שעבר הגיעה התשובה מאנשי הצלב האדום, לאחר מגעים בינם לבין מנהיגי המורדים בסוריה.

"מדינת העם היהודי אינה יכולה לשבת בלי לעשות דבר בעת שבמדינה שכנה מתרחשות זוועות ואנשים מאבדים את עולמם", אמר ליברמן. "גם אם מטבע הדברים ישראל איננה יכולה להתערב בנעשה במדינה עמה אין לנו קשרים דיפלומטיים, זוהי חובתנו המוסרית להושיט לפחות עזרה הומניטארית ולעורר את העולם לפעול להפסקת הטבח".

התשובה שהגיעה לירושלים היתה מאכזבת אולי, אך לא בלתי צפויה. "לא תודה", היה המסר מהמורדים בסוריה. נציגי הצלב האדום אמרו לאנשי משרד החוץ כי מנהיגי המורדים הסורים אליהם העבירו את ההצעה דחו אותה על הסף, כיוון שלא רצו שום קשר עם ישראל. קבלת הסיוע היתה מציירת את המורדים כ"משתפי פעולה" עם ישראל ומאשרת לכאורה את דבריו של אסד כי ישראל והמערב עומדים מאחורי המרד.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ