ברק רביד
דיפלומאניה

אחד הגורמים המרכזיים בהרכבת פצצת הסירחון הפוליטית שפיצוצה הביא הלילה להצטרפות קדימה לממשלה היה לא אחר מאשר נתן אשל. ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, שגורש בבושת פנים מתפקידו אך לפני שבועות ספורים לאחר שירד לחיה של אחת מעובדות הלשכה.

תזכורת: אשל הודח מתפקידו בסוף פברואר לאחר חקירה של נציבות שירות המדינה סביב חשדות לכך שהטריד את ר' - אחת מעובדות לשכת ראש הממשלה שהיתה כפופה אליו. בסיום החקירה חתם אשל על הסדר טיעון במסגרתו הודה שקיים יחסים של "קרבה יתרה" עם העובדת, צילם אותה ללא רשות וחיטט בתיבת הדואר האלקטרוני שלה. בהסדר הטיעון נקבע כי אשל פעל בצורה שאינה ראויה תוך פגיעה בעובדת ר' ובצנעת הפרט שלה.

גורמים בסביבת נתניהו סיפרו שגם לאחר שנכפה עליו להתפטר מלשכת ראש הממשלה בסוף חודש פברואר, המשיך אשל לשמש כמוציא ומביא עבור נתניהו גם בענייניו האישיים ובמיוחד בענייניו הפוליטיים.

נתניהו ואשל, הלילה בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

"למרות הפרשה המביכה נתניהו ממשיך לראות באשל את אחד מאנשי אמונו הקרובים ביותר ומטיל עליו משימות ושליחויות דיסקרטיות בעיקר בתחום הפוליטי", אמר גורם בסביבת ראש הממשלה. "גם אחרי שנתן עזב את הלשכה הוא לא עזב לשנייה את נתניהו. הזמן היחיד שהשניים לא היו בקשר בחודשיים האחרונים היה כשנתן נסע לחופשה בחו"ל".

בשבועות האחרונים היה עדיין אשל בחופשה בתשלום מלשכת ראש הממשלה. הוא המשיך לקבל שכר מהמדינה ואף השתמש במכשיר הטלפון הסלולארי שקיבל מלשכת ראש הממשלה. על אף שנמנע מלהגיע ללשכת נתניהו, הוא שמר איתו על קשר הדוק - גם בטלפון וגם בפגישות בכנסת ובמעון הרשמי. בכמה מקרים בשבועות האחרונים אף נתפס אשל בעדשות המצלמה צועד לצד נתניהו וחוליית המאבטחים שלו במסדרונות הכנסת, כאילו מעולם לא עזב את תפקידו בלשכת ראש הממשלה.

עקבו אחר ברק רביד גם בטוויטר @barakravid

בשבועות האחרונים, לקראת ההחלטה על הקדמת הבחירות הטיל נתניהו על אשל לנהל מגעים עם כמה מהמפלגות, במיוחד המפלגות החרדיות. במהלך "השבעה" של ראש הממשלה על אביו בן-ציון נתניהו, הגיע אשל לבית ברחוב הפורצים מספר 4 לכמה שעות מדי יום.

במהלך "השבעה" וביתר שאת בימים האחרונים ניהל אשל מטעמו של נתניהו מגעים עם יו"ר האופוזיציה ח"כ שאול מופז ועם יועצו פוליטי ליאור חורב. לא ברור עדיין מי יזם את הפנייה ומי הציע ראשון את הדיל הפוליטי של הקמת ממשלת אחדות, אך ברור שנתן אשל הוא זה שהוביל את המשא ומתן החשאי וגיבש את ההסכם.

"היחסים בין נתניהו לאשל הם רבי שנים", אמר גורם בסביבת נתניהו. "עד כמה שהמשך העבודה עם נתניהו של מי שהודה בהטרדה של עובדת גורמת להרמות גבה ומעוררת תמיהה, הוא פשוט לא מוכן לוותר על אדם נאמן כמו אשל".

שיחת הטלפון מנתן אשל. לחצו להגדלהצילום: דף הפייסבוק של עומר מירון

אתמול בצהריים במהלך ישיבת סיעת הליכוד בכנסת, כאשר המגעים להקמת ממשלת האחדות עוד היו סודיים והתבצעו מתחת למכ"ם של הפוליטיקאים והעיתונאים, קלט הצלם עומר מירון את פרח לרנר, יועצת ראש הממשלה לעניינים פרלמנטריים מגישה את הטלפון הנייד שלה לנתניהו. כאשר מירון הגדיל את התמונה הוא גילה שם מעניין שהופיע על הצג - "נתן אשל חדש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ