ח"כ אברהם-בלילא: "יש לי ניסיון מדיני רב"

בעקבות הפרסום ב"הארץ" לפיו יו"ר הכנסת ביקש שח"כ אחר יחליף את אברהם-בלילא במשלחת לשיחות עם חברי פרלמנט מצריים, דרש בא כוחה התנצלות וטען כי התפקידים שמילאה הקנו לה נסיון רב

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

קיבלתי אתמול מכתב מהחבר נבות תל-צור ממשרד כספי ושות' - עורכי דין ונוטריונים תחת הנדון "ח"כ רוחמה אברהם-בלילא". הרקע למכתב היה כתבה שפרסמתי בתחילת השבוע על משלחת הח"כים שהיתה אמורה לצאת למפגש סמי-חשאי בוושינגטון עם חברי פרלמנט מצריים.

ח"כ אברהם-בלילא התבקשה על ידי שר החוץ אביגדור ליברמן לעמוד בראש המשלחת בה לקחו חלק גם ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) וכן ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו). יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, שנחרד מהרכב המשלחת, בין השאר בשל חוסר נסיונם המדיני של חבריה, ביקש מליברמן "לגוון" את ההרכב ואף ניסה לגייס את ח"כ אבישי ברוורמן כדי להחליף את אברהם-בלילא בתפקיד היו"ר.

ח"כ אברהם-בלילא החליטה לבסוף לבטל את השתתפותה במשלחת, אולם בעקבות הכתבה שיגרה אלי מכתב באמצעות באי-כוחה. החלטתי לפרסם כאן חלקים מהמכתב ולצרף אותו במלואו - על כל ארבעת עמודיו. אני חושב שיש בכך עניין חדשותי.

רוחמה אברהם-בלילאצילום: תומר אפלבאום

וכך כותב עו"ד נבות תל-צור בשם מרשתו ח"כ רוחמה אברהם-בלילא: "הבוקר פרסמת בעמוד הראשון של העיתון כתבה תחת הכותרת 'ריבלין לליברמן: חברי המשלחת לשיחות עם מצרים לא מתאימים'. בהמשך הכתבה, הופיע בעמוד 8 של חלק החדשות בעיתון, תחת כותרת נוספת בנוסח 'בכנסת לא מוצאים ח"כים מנוסים לשיחות עם מצרים'. מתחת לכותרת האמורה, מופיעה תמונתה של מרשתנו, ח"כ רוחמה אברהם-בלילא".

"הדברים שפורסמו אינם אמת ויש בהם משום הוצאת לשון הרע כלפי מרשתנו, תוך פגיעה בכבודה ובשמה הטוב. מרשתנו כיהנה כחברה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת וכן כיהנה בעבר בתפקידי שר וסגן שר, תוך שהיא צברה לאורך השנים ניסיון מדיני רב".

כמה פסקאות לאחר מכן הוסיף עו"ד תל-צור דרישה ואיום בצידה: "בנסיבות אלה הנך נדרש לפרסם לאלתר תיקון ו/או הכחשה בכותרת מתאימה, במקום, במידה ובהבלטה ובדרך שבה פורסמה לשון הרע, הכל כאמור בסעיף 17(א) לחוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 ("החוק").

"מרשתנו רואה בך ו/או במו"ל העיתון ו/או בעורך העיתון אחראים לנזקים שנגרמו ועוד עלולים להיגרם לה כתוצאה מהפרסום האמור, נזקים שטרם התגבשו במלואם, הכל כאמור בסעיף 11 לחוק.

"אין באמור לעיל משום מיצוי הטענות ו/או משום ויתור על טענה כלשהי. התראה נוספת לא תשלח".

את המכתב המלא אתם מוזמנים לקרוא כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ