נתניהו הזמין את המורדים מהליכוד לצהריים עם פוטין

אחרי הפיוס ביניהם בעקבות סערת חוק ההסדרה, ייסבו יו"ר הקואליציה אלקין והשר אדלשטיין לשולחן עם ראש הממשלה ונשיא רוסיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בשבוע האחרון ממרקים עובדי עיריית נתניה כל פינה אפשרית ברחבה בה ניצב הפסל המרשים לזכר חיילי הצבא האדום. ביום שני הקרוב, שעה קלה לאחר שינחת בישראל, יגיע לשם נשיא רוסיה החדש-ישן ולדימיר פוטין. האנדרטה היתה יוזמה משותפת של פוטין ונתניהו, והנשיא הרוסי ביקש במיוחד להגיע ולחנוך אותה.

מנתניה ייצא פוטין לירושלים אל מעונו הרשמי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. האחרון ביטל את הגעתו לטקס בנתניה לאחר שרגלו גובסה, ובכך אולי נמנע מאבק על קרדיט ומקומות ישיבה מול הנשיא שמעון פרס, שיגיע אף הוא לחנוכת האנדרטה ויארח את פוטין לארוחת ערב ממלכתית.

לארוחת הצהריים עם פוטין הזמין נתניהו שני אישים שגרמו לו ללא מעט כאבי ראש בתקופה האחרונה בסוגיות פינוי גבעת האולפנה וחוק ההסדרה: שר ההסברה יולי אדלשטיין ויו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין.

אדלשטיין היה הבולט מבין שרי הממשלה בהתנגדות לפינוי האולפנה ובתמיכה בחוק ההסדרה, אולם לבסוף נסוג בו ערב ההצבעה, בין השאר בעקבות איומו של נתניהו לפטר שרים שיצביעו בעד החוק. אדלשטיין אמר אז כי שיחות טלפון שקיבל מנתניהו, שבהן עדכן אותו על התכנית לבנייה נרחבת בהתנחלויות, שכנעו אותו לחזור בו.

ח"כ אלקין מנגד, התמיד במריו ויצא למאבק חזיתי בנתניהו ביחס לחוק ההסדרה. נתניהו רתח על אלקין ואף איים לפטרו מתפקיד יו"ר הקואליציה. לפני שבועיים נפגש אלקין עם נתניהו והתנצל על התנהלותו בנוגע לחוק. "בשבוע האחרון נקלענו לעימות בינינו בסערת הרגשות", אמר אלקין לנתניהו באותה פגישה,  "נאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר. מותר לחלוק איש על רעהו במהלך דיון, אך אסור לרדת לפסים אישיים. אם דברים שאמרתי התפרשו כפגיעה אישית בך,  אני מבקש להתנצל על כך".

הנשיא פוטין בארוחה עם אנשי עסקים בסנט פטרסבורג, היוםצילום: אי–פי

נתניהו, שהזמין את השניים להצטרף אליו בביקורו במוסקבה בפברואר 2010, זימן אותם לפגישה עם פוטין גם כדי שישמשו כמתורגמנים, אבל גם כחלק מתחזוקה פוליטית שמטרתה להוציא לשניים את החשק למרוד בו בעתיד. נתניהו הזמין לפגישה גם את שר החוץ ליברמן, שר הביטחון ברק והמשנה לראש הממשלה מופז.  

גם ח"כ אנסטסיה מיכאלי הביעה השבוע את רצונה להיפגש עם פוטין, אולם היא עשתה זאת באוזניו של חקיין שהתחזה לנשיא שמעון פרס ודרש ממנה להתנצל על התבטאויותיה כלפי הקהילה ההומו-לסבית. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ