ברק רביד
ג'קי חורי
דיפלומאניה

ד"ר איאד אל-ג'וואהרי, דרוזי תושב הכפר מג'דל שמס שברמת הגולן, נעצר ביום שישי האחרון, ה-29 ביוני, במעבר הגבול בקוניטרה, כאשר חזר יחד קבוצת סטודנטים דרוזים שסיימו את לימודיהם באוניברסיטאות שונות ברחבי סוריה. על הרקע למעצרו הוטל צו איסור פרסום לבקשת מחלק המיעוטים ביחידה המרכזית של מחוז הצפון במשטרה. סגנית נשיא בית משפט השלום בנצרת, השופטת לילי יונג-גפר, אישרה את בקשת המשטרה לאסור פרסום כל פרט לגבי הפרשה "למעט שמו של החשוד".

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" דיווחה ביום שישי כי אל-ג'וואהרי הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת. לפי הדיווח בני משפחתו של אל-ג'וואהרי עודכנו על ידי הרשויות בישראל לגבי מעצרו.

"סאנא" דיווחה עוד כי מושל מחוז קוניטרה "קרא לקהילה הבינלאומית ולארגוני זכויות האדם להתערב וללחוץ על כוחות הכיבוש לשחרר את אל-ג'וואהרי לאלתר". לפי הדיווח, יו"ר הוועדה לתמיכה באסירי הגולן בבתי הכלא הישראלים, עלי יונס, אמר כי המעצר "הינו חלק מסדרת פעולות ישראליות נגד תושבי הגולן בניסיון לשבור את רוחם".

בסוף שנה שעברה נעצרו בני משפחה ממג'דל שמס בחשד לריגול ומגע עם סוכנים זרים. בעת מעצרם של האב ובנו, עם הגעת כוח המשטרה לבצע חיפוש בביתם, פרצו במג'דל שמס עימותים בין שוטרים לבין תושבי הכפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ