קונדוליסה רייס לידיד ישראלי: לא רוצה להיות הסגנית של רומני

ארה"ב רוחשת סביב השמועות ששרת החוץ לשעבר היא המועמדת המועדפת על רומני. לפני חודשיים, בביקור בישראל, שללה את האפשרות "טוב לי איפה שאני עכשיו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

המערכת הפוליטית בארה"ב רוחשת ביממה האחרונה סביב דיווח באתר Drudge Report ולפיו שרת החוץ בתקופת ג'ורג' בוש הבן, קונדוליסה רייס, הינה השם המוביל של המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני למשרת סגן הנשיא.

לפי אותו דיווח רומני החל לצמצם את הרשימה הסופית של המועמדים לתפקיד סגן הנשיא שהוגשה לו לאחרונה ומתכוון להודיע על בחירתו בשבועות הקרובים. Drudge Report דיווח כי קונדוליסה רייס היא שם המוביל ברשימה שקיבל רומני.

לפני קצת פחות מחודשיים, ב-19 במאי, הגיעה רייס לביקור קצר בישראל כדי "לפתוח דלתות" למנכ"ל חברת "מוטורולה" הבינלאומית גרג בראון אצל רה"מ בנימין נתניהו ובכירים ישראלים נוספים.

קונדוליסה רייס במהלך ביקורה האחרון בישראלצילום: אלון רון

הביקור של רייס בישראל נמשך כ-36 שעות, אך היא הספיקה להיפגש עם כמה ידידים ישראלים קרובים. אחד מאותם ידידים, שביקש לשמור על עילום שם, סיפר לי ששאל את רייס על השמועות כי היא עומדת לרוץ לבחירות בנובמבר 2012 כסגניתו של מיט רומני.

לדברי אותו ידיד ישראלי, התשובה של רייס, שמלבד פעילותה העסקית חזרה גם לפעילות אקדמית באוניברסיטת סטנפורד בסן-פרנסיסקו, היתה שלילית וחדה: "אני לא הולכת לרוץ לתפקיד סגנית הנשיא ואין לי כל כוונה לחזור לפוליטיקה. טוב לי איפה שאני עכשיו".

קונדוליסה רייס ומיט רומני – כן – או לא – את התשובה נדע כולנו בתוך כמה שבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ