ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור והיועצת המשפטית של משלחת ישראל באו"ם עדי שיינמן עזבו היום (שני) בהפגנתיות את אולם העצרת הכללית של האו"ם, כאשר נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד עלה לנאום במהלך דיון על שלטון החוק בעולם.

"אין דין ואין דיין", אמר פרושאור לאחר שיצא מן האולם. "מנהיג של מדינה פורעת חוק ומפרה סדרתית של עקרונות יסוד של שלטון החוק, אין לו מקום באולם זה. זוהי בושה וכלימה שנותנים לאדם כמוהו פתחון פה בסוגייה כל כך חשובה. לאפשר לאחמדיניג'אד לשאת נאום באו"ם בסוגיות שלטון החוק כמוהו למנות פירומן כמפקד כיבוי אש". 

פרושאור שמיהר לעזוב את האולם כלל לא הספיק לשמוע את דבריו של הנשיא האיראני. אחמדינג'אד הציג כתב הגנה לתוכנית הגרעין של ארצו וטען כי היא מיועדת למטרות שלום בלבד. "עדיין לא מאוחר לדיאלוג עם ארה"ב בנושא תוכנית הגרעין כדי לפתור את המחלוקות", אמר אחמדינג'אד בנאומו. הנשיא האיראני ציין כי ארצו מחזיקה בעמדה ניטראלית לגבי מלחמת האזרחים בסוריה וכי אינה מסייעת למשטר אסד בנשק ובאימונים. 

נשיא איראן אחמדינג'אד, היום בניויורקצילום: רויטרס

לפני שנכנס לאולם כדי לשאת את נאומו קיים אחמדינג'אד תדרוך לכתבים שבו תקף את ישראל ואמר כי "אין לה כל שורשים במזרח התיכון". לדבריו, איראן קיימת מזה אלפי שנים בעוד שישראל "קיימת 60 או 70 שנה בלבד... מבחינת איראן הם בכלל לא נכנסים למשוואה". 

הנשיא האיראני הוסיף כי הוא "אינו לוקח ברצינות את איומי הציונים" לתקוף את מתקני הגרעין של איראן. הוא הוסיף כי לאיראן "יש את האמצעים להגן על עצמה והיא מוכנה לעשות זאת אם תצטרך". 

אתמול, זמן קצר אחרי שאחמדינג'אד הגיע לניו יורק הוא נפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון. בפגישה ביקש באן מהנשיא האיראני למתן את התבטאויותיו לתקשורת וכן את נאומו בפני העצרת בכל הנוגע לישראל. "המזכ"ל הפנה את תשומת לבו של הנשיא האיראני לנזק שהתבטאויות מתסיסות עלולות לגרום", אמר דוברו של באן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ