למה דחתה לשכת נתניהו פגישה עם שר החוץ הרומני

בלשכה נימקו את דחיית הפגישה החשובה בלוח זמנים עמוס, אבל בפועל עסק נתניהו בהתייעצויות ובהכנת ההודעה על הקדמת הבחירות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לשכת ראש הממשלה דחתה בקשה של שר החוץ של רומניה, טיטוס קורלטן, להיפגש אתמול (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הלשכה נימקה את הדחייה בלוח הזמנים העמוס, אולם בפועל עסק נתניהו באותו זמן דווקא בהתייעצויות פוליטיות הקשורות בהקדמת הבחירות.

כמה ימים לפני בואו לישראל ביקש שר החוץ הרומני להיפגש עם נתניהו. מקור במשרד החוץ מסר כי הרומנים חזרו על בקשתם ערב הביקור ובמהלכו, והוסיפו כי השר יהיה מוכן לשנות את כל לוח הזמנים שלו ולהתאימו לזה של נתניהו כדי לאפשר את קיום הפגישה. משרד החוץ פנה ללשכת ראש הממשלה והפציר ביועציו של נתניהו לקיים את הפגישה, גם אם תהיה קצרה יחסית. זאת, בשל האינטרסים המדיניים הנוגעים לרומניה. מלבד זאת, יום לפני בואו של שר החוץ הרומני לישראל הושלכו אבנים לעבר הכנסייה הרומנית בירושלים, במה שנראה כפשע שנאה.

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמולצילום: אחיקם סרי

נתניהו קיים אתמול משעות הבוקר ועד הערב התייעצויות פוליטיות עם יועציו ועם שרים וח"כים בליכוד, וניסח את ההודעה הקצרה על הקדמת הבחירות. נראה כי לא מצא לנכון לקחת הפסקה כדי לפגוש את שר החוץ הרומני. מקורות במשרד החוץ הביעו תמיהה על כך שנתניהו או יועציו לא קיימו לפחות שיחת טלפון קצרה עם השר הרומני כדי להתנצל ולהסביר את הנסיבות הפוליטיות שבעטיין הפגישה לא מתקיימת. מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה לדברים.

בניגוד לנתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש עם שר החוץ הרומני וגינה בחריפות את הפגיעה בכנסייה הרומנית בירושלים. ליברמן אמר כי מאחורי המעשה עומדים אנשי שוליים קיצוניים, שפוגעים גם במקומות בעלי חשיבות ורגישות מיוחדת ליהודים, כפי שאירע לפני כמה חודשים ב"יד ושם". השר ליברמן אמר כי משטרת ישראל ושאר רשויות האכיפה עושים ככל יכולתם כדי לתפוס את העבריינים ולהביאם לדין.

בימים אלה פועל משרד החוץ לגיוס תמיכה בקרב מדינות האיחוד האירופי, כדי לסכל את הצעד הפלסטיני בעצרת הכללית של האו"ם וכן כדי למנוע חקיקה שתחייב סימון סחורות, שמקורן בהתנחלויות, במרכולים ברחבי האיחוד. מקור במשרד החוץ ציין שרומניה היא אחת המדינות הידידותיות ביותר לישראל באיחוד כיום ותומכת בישראל הן בדיונים הפנימיים באיחוד והן במוסדות האו"ם. "כל מדינה שתוכל לעזור לנו בעניין היא חשובה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ