נתניהו וערוץ 10 קרובים לפסק זמן בתביעת "ביבי-טורס"

בהליך הגישור נקבע שערוץ 10 יציין כי בשל מצבו הכלכלי הקשה, הערוץ ביקש מראש הממשלה למשוך את תביעת הדיבה בסך 3.5 מיליון שקל

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו וערוץ 10 קרובים לחתימה על הסכם שיביא למשיכת תביעת הדיבה שהגיש נתניהו נגד הערוץ ונגד העיתונאים רביב דרוקר ומיקי רוזנטל באפריל 2011. דירקטוריון ערוץ 10 התכנס היום (רביעי) כדי לאשר את ההסכם שגיבש שופט העליון בדימוס תאודור אור, שניהל את הליך הגישור בין הצדדים.

בנימין ושרה נתניהו הגישו את תביעת הדיבה בסך 3.5 מיליון שקלים בעקבות שידור שני חלקי תחקיר שזכה לכינוי "ביבי-טורס" בתוכנית "המקור" בערוץ 10 במארס ובאפריל 2011. התחקיר עסק במימון נסיעותיהם של בני הזוג נתניהו ע"י אנשי עסקים ותורמים עשירים מחו"ל, כאשר נתניהו שימש כיו"ר האופוזיציה.

בחודשים האחרונים מנהלים עורכי הדין של ערוץ 10 הליך גישור מול פרקליטם של בני הזוג נתניהו עו"ד דוד שמרון, באמצעות השופט אור. לדברי מקור שמקורב לשיחות בין הצדדים, מאז תחילת חודש יולי קיימו הצדדים כמה פגישות משא ומתן ובסוף אוגוסט הציג השופט אור את הצעת הגישור שלו לסיום הפרשה. 

בני הזוג נתניהוצילום: משה מילנר / לע"מ

המקור, שביקש לשמור על עילום שם בשל החיסיון שמוטל על פרטי הליך הגישור, ציין כי בהסכם עליו יחתמו הצדדים יצוין כי ערוץ 10 הוא זה שפנה לבנימין נתניהו וביקש ממנו למשוך את תביעת הדיבה, וזאת לאור מצבו הכלכלי הקשה של הערוץ

בהסכם ייכתב עוד כי בני הזוג נתניהו נעתרו לבקשת ערוץ 10 ומשכו את תביעת הדיבה בעת הזו. עם זאת, בהסכם יודגש כי אין כל פגיעה בזכותם של נתניהו ורעייתו להגיש מחדש את התביעה נגד הערוץ בכל זמן בעתיד. "המשמעות של ההסכם היא למעשה פסק זמן בלתי מוגבל בעיסוק בפרשה", אמר המקור. 

ההסכם יכלול גם סעיף שיתייחס לסיקור העתידי של בני הזוג נתניהו בערוץ 10 בעתיד. ביחס לסעיף זה עדיין מתנהל משא ומתן בין הצדדים. השופט אור הציע שבהסכם ייכתב כי ערוץ 10 ינהג בהגינות כלפי בני הזוג הנתניהו בסיקור העיתונאי כפי שמתחייב. נתניהו ופרקליטו דרשו ניסוח אחר, לפיו ערוץ 10 ינהג בעתיד בהגינות "בהתאם לסטנדרטים העיתונאיים המקובלים". ערוץ 10 מצדו דרש שהניסוח יהיה כי הערוץ ינהג בהגינות בסיקור העיתונאי "כפי שהוא נוהג בדרך כלל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ