אדלסון עונה לאולמרט במאמר חריג: נתניהו לא מציית לי

בשבוע שעבר, עם היוודע תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב, תקף רה"מ לשעבר את נתניהו על שהתערב בשליחותו של איל ההון לטובת רומני

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

באופן חריג ביותר פרסם היום (ראשון) העיתון "ישראל היום" מאמר פרי עטו של המו"ל שלו, איל הקזינו והמיליארדר היהודי שלדון אדלסון. הרקע למאמר החריג היה רצונו של אדלסון להגיב להתקפות של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגדו בימים האחרונים.

ביום רביעי שעבר, שעות ספורות אחרי היוודע תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב ודבר ניצחונו של ברק אובמה, הופיע אולמרט בפני מנהיגים יהודים בניו יורק. במהלך המפגש תקף אולמרט בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על שהתערב באופן בוטה בבחירות לטובתו של המועמד הרפובליקני מיט רומני, וזאת בשמו של אדלסון. "זכותו של ראש ממשלת ישראל שתהיה לו העדפה למועמד זה או אחר", אמר אולמרט. "אבל עדיף כמובן, שישמור אותה לעצמו. מה שנעשה הפעם היה בבחינת שבירת כל הכללים, כאשר ראש הממשלה שלנו התערב בבחירות בארה״ב בשמו של מיליארדר אמריקני שהיה לו אינטרס ברור בבחירות בארה״ב".

דבריו של אולמרט שפורסמו בתקשורת הישראלית ולאחר מכן זכו לאזכורים בכלי תקשורת מרכזיים בארה"ב, כנראה הוציאו את אדלסון משלוותו וגרמו לו לפרסם מאמר תגובה בעיתונו. תחת הכותרת, "תיאוריית הקונספירציה של אהוד אולמרט", הכחיש אדלסון כי נתניהו פעל בשליחותו והאשים את אולמרט כי הוא מונע מנקמה על רקע תחקירים שפורסמו בעניינו ב"ישראל היום". אדלסון גם רמז כי אולמרט מנסה לסייע לעיתון "ידיעות אחרונות" המתחרה העיקרי של "ישראל היום".

איור: עמוס בידרמן

"ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט העלה לאחרונה תיאוריית קונספירציה תמוהה לגביי - תיאוריה שהיתה יכולה להיות מחמיאה, אלמלא היתה כל כך מגוחכת", כתב אדלסון. "...הוא לא מרמז על הקשקוש הרגיל, כי ממשלת הליכוד השתמשה בי כדי להשפיע על הבחירות בארה"ב. לא, התיאוריה של אולמרט היא אפילו משונה יותר: הוא טוען כי נתניהו - אשר לא בדיוק ידוע כאדם שקל להשפיע עליו - הסכים משום מה להיות הבובה שלי במהלך מערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב".

אדלסון השווה בין דבריו של אולמרט לבין הבדיחה על יהודי שאהב לקרוא עיתונים אנטישמיים כיוון שאלה פרסמו מאמרים על כך שהיהודים שולטים בעולם. "אני לא אומר שאולמרט אנטישמי, אלא שהוא מעניק לי כוח שפשוט אין לי", כתב אדלסון. "ראש ממשלת ישראל הוא אדם עצמאי. אני גם יכול להעיד שנתניהו תמיד שמר על עמדה נייטרלית בכל הנוגע לבחירות האמריקניות, כפי שהיה נוהג כל מנהיג שקול".

שלדון אדלסוןצילום: בלומברג

כל הדיווחים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד

אדלסון הוא אחד מתומכיו הגדולים ביותר של נתניהו והינו הבעלים של העיתון "ישראל היום" שמזוהה עם נתניהו ומקדם את עמדותיו. במהלך מערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב הזרים אדלסון עשרות מיליוני דולרים לקמפיין הבחירות של המועמד הרפובליקני מיט רומני והצהיר כי שם לעצמו למטרה להפיל את אובמה מהשלטון "בכל מחיר".

"רבות נאמר על הידידות שלי עם נתניהו, בעיקר על ידי אולמרט והעיתון "ידיעות אחרונות", מתחרהו של "ישראל היום"", כתב אדלסון במאמר שפורסם הבוקר. "נוח גם לשכוח שאני חבר קרוב של שמעון פרס, אלי ויזל ואלן דרשוביץ, תומך מובהק וידוע של הנשיא אובמה. נתניהו לא מציית לפקודות שלי יותר משאר חבריי... למר אולמרט, אשר על פי השמועות קורץ לעבר תפקיד פוליטי, יש זכות לנהל מערכת בחירות נמרצת, אבל הוא יהיה צריך לבוא עם משהו שהוא יותר מתיאוריית קונספירציה אם הוא רוצה להוריד את נתניהו מכסאו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ