ברק רביד - צרובה
ברק רביד

על אף המבוי הסתום בשיחות בין איראן ושש המעצמות שנמשכו היום (חמישי) בבגדאד, סיכמו הצדדים על קיומו של סבב שיחות נוסף במוסקווה בעוד כשלושה שבועות, ב-18-19 ביוני, כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית "מאהר".

בשעות הבוקר התקיים סבב שיחות נוסף בין איראן לארה"ב, רוסיה, סין, בריטניה, צרפת וגרמניה. לאחר הפסקה קצרה התחדשו השיחות והן צפויות להסתיים אחר הצהריים.

תוך כדי סבב הדיונים של הבוקר החלה המשלחת האיראנית לייצר אווירת משבר באמצעות תדרוך סוכנויות הידיעות הזרות והתקשורת האיראנית. המשלחת האיראנית טענה כי שש המעצמות חזרו בהן מהעמדה שהציגו בסבב השיחות הראשון באיסטנבול לפני כמה שבועות, לפיה יבצעו מחוות משלהן בתמורה לצעדים איראניים בנושא תכנית הגרעין.

"נציגי המעצמות, ובמיוחד הנציגים האמריקאים, השתמשו בדיונים בשפה ובביטויים דומים מאוד לאלו של בכירי ממשלת ישראל - דבר שהיווה מכשול בפני התקדמות המשא ומתן", צוטט דיפלומט איראני בסוכנות הידיעות "מאהר".

שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון עם סעיד ג'אליל הנציג האיראני לשיחות בבגדאד

בשלב זה נראה שחרף אווירת המשבר שמייצרים האיראנים, אין לאף צד רצון לפוצץ את השיחות ולפיכך הסכימו הצדדים על קיום סבב השיחות הנוסף במוסקווה בעוד שלושה שבועות.

השיחות שהתקיימו אתמול בין הצדדים לא הביאו לפריצת דרך. בכירים אמריקאים אמרו בתדרוך לכתבים בבגדאד אתמול בלילה שהשיחות "היו קשות מאוד". במהלך השיחות דרשה איראן כי בתמורה לצעדים שהיא תבצע בנושא תכנית הגרעין, יסכימו שש המעצמות להסיר חלק מהסנקציות שמוטלות עליה, בדגש על אמברגו הנפט של האיחוד האירופי שייכנס לתוקף ב-1 ביולי. עם זאת, לפי ה"וושינגטון פוסט" המעצמות הבהירו שבשלב זה אין כוונה להסיר את הסנקציות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ