מאבטחי השר מיסז'ניקוב הופשטו ע"י השב"כ הרוסי

סוכנים שהגיעו לבית המלון בו שהה השר לרגל כנס, אילצו את המאבטחים להתפשט לצורך בידוק. ישראל מחתה על התקרית בפני ממשלת רוסיה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

תקרית דיפלומטית חמורה התרחשה היום (שישי) ברוסיה כאשר שירות ביטחון הפנים הרוסי, ה-FSB, עיכב את מאבטחיו של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב לבידוק ביטחוני שבמהלכו הם הופשטו מבגדיהם. דובר משרד החוץ יגאל פלמור מסר שישראל מחתה בחריפות בפני ממשלת רוסיה על התקרית.

בסוף השבוע נערך בעיר ניז'ני-נובוגורוד שברוסיה כנס כלכלי גדול. סגן ראש ממשלת רוסיה פנה לשר החוץ ליברמן וביקש ממנו לשגר נציג ישראלי בכיר לאירוע. ליברמן ביקש משר התיירות מיסז'ניקוב לטוס לכנס. כמו בכל נסיעה של שר לחו"ל, מיסז'ניקוב הגיע מלווה בכמה מאבטחים.

היום, כאשר הגיעו השר ומאבטחיו למלון שבו נערך הכנס ניגשו אליהם כמה סוכנים של שירות ביטחון הפנים הרוסי, ה-FSB, ועיכבו אותם. ה-FSB הוא הארגון המקביל ברוסיה לשב"כ בישראל.

אנשי הביטחון הרוסים ביקשו מהמאבטחים להתלוות אליהם לבידוק כדי לוודא שהם אינם חמושים. מיסז'ניקוב ניסה להסביר כי מדובר במשלחת רשמית של מדינת ישראל, אולם אנשי הביטחון הרוסים התעלמו ממנו ולקחו את המאבטחים לחדר צדדי שם אילצו אותם להתפשט מבגדיהם לצורך הבידוק.

סטס מיסז'ניקוב

דובר משרד החוץ יגאל פלמור ציין ששגרירות ישראל במוסקבה הגישה מיד מחאה חריפה למשרד החוץ הרוסי, ומאוחר יותר הגיש משרד החוץ בירושלים מחאה נמרצת לשגריר רוסיה בישראל, סרגיי יקובלב. שר החוץ אביגדור ליברמן יפגוש מאוחר יותר היום בניו יורק את עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב, וימחה בפניו בחריפות על האירוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ