נתניהו: אם נתקוף באיראן, הערבים יחושו הקלה

ראש הממשלה ידבר מחר בפאריס על הגרעין האיראני, אבל הצילום המשותף עם הנשיא הולנד מיועד בעיקר לקהל הבוחרים בישראל

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בראיון למגזין הצרפתי "פארי-מאצ'" ערב ביקורו בפאריס, כי תקיפה ישראלית נגד מתקני הגרעין של איראן לא תערער את היציבות במזרח התיכון, אלא להפך, תשמר את היציבות.

"בניגוד למה שכל הספקנים אומרים, חמש דקות אחרי (תקיפה, ב"ר), אני חושב שתחושת הקלה תתפשט בכל האזור", אמר נתניהו בראיון. "איראן אינה פופולארית בעולם הערבי, רחוק מכך. כמה ממשלות באזור, וגם האזרחים שלהן, מבינים שאיראן גרעינית תהיה מסוכנת עבורם ולא רק עבור ישראל".

הראיון של נתניהו למגזין הצרפתי נועד להשפיע על דעת הקהל בצרפת לקראת ביקורו של נתניהו בפאריס מחר. נתניהו העניק חשיבות רבה לראיון ולשכתו ביקשה משגרירות ישראל בבירה הצרפתית לרכוש מראש כמה גיליונות של המגזין כדי שנתניהו יוכל לקחת איתו לחלק מפגישותיו בצרפת, וכן להביא בחזרה לארץ עותקים קשיחים של הראיון.

למרות דבריו הנחרצים של נתניהו בסוגיה האיראנית, ביקורו בפאריס נועד בעיקר לשמש הזדמנות צילום במסגרת מערכת הבחירות. נתניהו כבר הכריז בנאומו באו"ם כי לא יהיה צורך לקבל הכרעה בסוגיית התקיפה באיראן עד הקיץ ולכן דבריו בראיון על תקיפה באיראן נועדו בעיקר לצורכי הסברה בצרפת ותעמולת בחירות בישראל.

נתניהו ייפגש מחר (רביעי) בפאריס עם הנשיא פרנסואה הולנד, ראש הממשלה ז'אן מארק איירו, ושר החוץ לורן פאביוס. ביום חמישי יגיע נתניהו לעיר טולוז ויקיים טקס זיכרון בבית הספר היהודי שבו התרחש לפני כמה חודשים פיגוע.

נתניהו מעוניין להשתמש בביקור בצרפת כדי לשדר לקהל הבוחרים בישראל כי מדיניות ממשלתו בקדנציה האחרונה לא הביאה את ישראל לבידוד בינלאומי, וכי הוא מתקבל בשטיחים אדומים ובחיבוקים בבירות המערב. ראש הממשלה גם ינסה להשתמש בפגישתו של הולנד כדי להציג דף חדש ביחסים עם צרפת ולהשכיח מעט את יחסיו המעורערים עם הנשיא הקודם, ניקולא סרקוזי, שכינה אותו "שקרן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ