רשות המסים מאיימת לשלול הטבות מארגון רופאים לזכויות אדם

ברשות טוענים שמאבק בכיבוש נוגד את מדיניות הממשלה, ולכן יש לשלול פטור ממס הניתן למוסדות ציבוריים‬. "הארגון רואה את הכיבוש כהפרת זכויות אדם... האם אתם פועלים גם ברצועת עזה או למען תושביה?", כתבו ברשות המסים

אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור קשתי

רשות המסים מאיימת לשלול מארגון רופאים לזכויות אדם את ההכרה בו כמוסד ציבורי פטור ממס, בין היתר, בשל פעילותו ההומניטארית בשטחים וברצועת עזה. במקביל, בישרה לאחרונה הרשות לארגון בצלם, לראשונה באופן רשמי בכתב, כי לא יקבל הכרה זו בשל פעילותיו "הנושאות אופי וגוון פוליטי מובהק".

כבר כעשר שנים נהנה ארגון רופאים לזכויות אדם מהכרה כמוסד ציבורי, המזכה את התורמים לו בזיכוי מס. זהו סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, שכל ארגון ועמותה, המתבססים על תרומות, חפצים לקבל. על התהליך אחראית רשות המסים במשרד האוצר, המטפלת גם בחידוש האישור מפעם לפעם. לדברי ראשי רופאים לזכויות אדם, בשנתיים־שלוש האחרונות הם מקבלים את האישור המחודש באיחור, ללא מסירת הסבר, ולתקופה קצרה של כמה חודשים. קשיים אלה נראים כזניחים בהשוואה למכתב ששלחה לפני כמה חודשים רשות המסים לארגון. השפה הביורוקרטית, הנקייה והעניינית במבט ראשון, לא צריכה לטשטש את המתקפה על ארגון זכויות האדם הוותיק. אולי להיפך. בארגון נוסף לזכויות אדם נתקלו בתגובה דומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ