הממשלה אישרה: רפורמת הגיור תבוטל ובתי הדין הרבניים יעברו לאחריות משרד הדתות

עימות פרץ בישיבה בין נתניהו לבנט, שסירב לתמוך באחת ההחלטות המחזקות את שליטת המפלגות החרדיות והרבנות הראשית על שירותי הדת. הדיון על חוק הכשרות בוועדת השרים נדחה בשל מחלוקת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הממשלה אישרה היום (ראשון) שתי החלטות המחזקות את שליטת המפלגות החרדיות והרבנות הראשית על שירותי הדת: ביטול רפורמת הגיור והעברת בתי הדין הרבניים מאחריות משרד המשפטים למשרד הדתות. הדיון בוועדת השרים לחקיקה בנושא חוק הכשרות שמקדמת ש"ס נדחה בפעם השנייה, בשל מחלוקות בקואליציה. 

בישיבת הממשלה התפתח עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ובין שר החינוך נפתלי בנט, על רקע כוונתו של האחרון להצביע נגד ביטול הרפורמה בגיור. נתניהו דרש כי בנט יצביע בעד, בנימוק שההסכמים הקואליציוניים מחייבים את כל סיעות הקואליציה, ואף איים להסיר את ההצבעה מסדר היום עד שתושג הסכמה מקיר לקיר. בנט טען מצדו כי לא הסכים לסעיף הרלוונטי בהסכמים. השר זאב אלקין תיווך בין הצדדים ואישר את דבריו של בנט כי הבית היהודי אכן התנגדה לסעיף. בעקבות זאת, ומתוך הבנה כי גם התנגדות של שרי הבית היהודי לא תסכל את ההחלטות, הצביעו בנט ואיילת שקד נגד ביטול רפורמת הגיור והצטרפו ליתר חברי הממשלה בתמיכה בהעברת בתי הדין הרבניים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ