ראשי הקהילה הגאה לבנט: תקן את היחס ללהט"בים בספר האזרחות

חברי ארגונים בקהילה פנו במכתב לשר החינוך וביקשו להכניס בספר החדש התייחסות לקהילה הגאה, ולהגדיר את הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה פשע שנאה - ולא פשע על רקע דתי

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ראשי הקהילה הגאה בישראל שלחו היום (שני) מכתב לשר החינוך נפתלי בנט ובו ביקשו ממנו לתקן את ספר האזרחות החדש, כך שתופיע בו התייחסות לקהילה הגאה. את הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה ביקשו שלא להגדיר כפשע בעל רקע דתי כפי שהוא מוגדר היום, אלא כפשע שנאה נגד חברי קהילת הלהט"ב.

במכתב כתבו חברי הארגונים השונים בקהילה: "נדהמנו לגלות כי הגרסה החדשה של הספר 'להיות אזרחים בישראל', ספר האזרחות הנלמד במערכת החינוך, לא כוללת כל התייחסות לקהילת הלהט"ב, קהילה המונה לפי הערכות מקובלות כעשרה אחוזים מאזרחיות ואזרחי המדינה, ושמאבקה ארוך השנים לשוויון זכויות, כמו גם המאבק לשוויון מגדרי, לא מוזכרים בה אף לא פעם אחת". לדברי מנהיגי הקהילה, "מאבקה של הקהילה לשוויון זכויות איננו מקרה שולי או חד פעמי, אלא מבחן מהותי ומתמשך לדמוקרטיה הישראלית. ככזה, לא ניתן להעלים אותו מלימודי האזרחות ולמנוע מן התלמידים והתלמידות להכיר אותו". עוד נכתב כי "מחיקת המאבק והתעלמות מוחלטת מקיומה של קהילת הלהט"ב בחברה הישראלית עלולות להיתפס כהכחשת קיומה של קהילה שלמה ושל מאבקה בהדרתה, בגזענות ובדיכוי נגדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ