השרים ידונו: ילדים עד גיל שש לא יימסרו אוטומטית לאם אחרי גירושים

אמש הפגינו עשרות נשים מול ביתה של שרת המשפטים שקד נגד ההצעה. השרה יצאה אל המפגינות, שוחחה עמן ואמרה כי שינוי בחוק ייעשה רק במסגרת הצעת חוק ממשלתית

לי ירון
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה תדון היום (שני) שוב בהצעת החוק לביטול חזקת הגיל הרך, שבעה חודשים אחרי שהאופוזיציה הצליחה להפיל הצעת חוק דומה. כיום קובע החוק כי החזקה על ילדים עד גיל שש תועבר אוטומטית לאמם, אם הוריהם התגרשו מבלי להגיע להבנות בנושא.

הצעת החוק שתעלה היום לדיון היא גרסה מחודשת להצעה שקידמו השרה גילה גמליאל וחבר הכנסת יואב קיש, שביקשה לבטל את חזקת הגיל הרך ונפלה במליאה בשנה שעברה. על פי הנוסח הקודם, אם במסגרת הסכמי הגירושים לא סיכמו הצדדים מי יהיה אחראי לילדים, תישלל משני ההורים האפוטרופסות על ילדיהם, והיא תעבור לרשות המדינה. הצעת החוק שתעלה הבוקר להצבעת השרים מרוככת יותר, ומגדירה מונח משפטי חדש — "אחריות הורית" — שיכיר בשני ההורים כ"אחראים למימוש זכויות ילדיהם, כשטובת הילדים תהיה השיקול הראשון במעלה עבורם". להצעה מתנגדים ארגוני הנשים וחברי כנסת הן באופוזיציה והן בקואליציה, ובהם חברות הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי) ורחל עזריה (כולנו). המתנגדים מדגישים שההצעה לא קובעת חלופה משפטית לחזקת הגיל הרך, באופן שעשוי להוביל להתארכות ההליכים המשפטיים ולפגוע בילדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ